Bezdotykowe stojaki do dezynfekcji rąk zmniejszają ryzyko zakażenia

0
6193
views
stojak do dezynfekcji rąk

Już od dzieciństwa słyszymy, żeby myć ręce. Myjemy je przed posiłkiem, po spacerach. Takie zachowanie weszło nam w krew. Dzięki temu, można się uchronić przed bakteriami oraz wirusami, które mogą być przenoszone właśnie na brudnych dłoniach. Takie zachowanie jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach pandemii, gdzie wirus COVID-19 jest przenoszony również na niedokładnie umytych rękach. O ile w warunkach domowych jest możliwość umycia dłoni za pomocą tradycyjnych środków – mydła oraz wody, to już  w przypadku miejsc ogólnodostępnych, takich jak sklepy, biura, czy też stacje benzynowe takiej możliwości już nie ma. 

Nieefektywna dezynfekcja rąk w sklepach

Przepisy prawa, które obowiązują w Polsce na czas pandemii nakazują, że każdy wchodząc do pomieszczeń musi mieć zdezynfekowane ręce. W każdym sklepie przy wejściu, pojawiły się butelki z zawartością płynu dezynfekującego, dzięki którym klienci mogli dokonać dezynfekcji. Ponadto w sklepach wielkogabarytowych podobne butelki pojawiły się również w przejściach. Każdy kto chciałby może za pomocą dozownika nanieść płyn na swoje ręce, by dokonać dezynfekcji. Takie czynności są ważne dla naszego zdrowia. Jak twierdzą wirusolodzy, wirus COVID-19 może przetrwać na powierzchniach nawet kilka godzin. Dotykając rękoma towar na półkach możemy na takie formy przetrwalnikowe natrafić, a następnie przenieść je w okolice ust, nosa, czy też oczu. Przemycie rąk za pomocą płynu lub żelu do odkażania, zmniejszy ryzyko infekcji. Jak jednak można zauważyć, zazwyczaj wokół stoiska z butelką zawierającą płyn dezynfekujący zazwyczaj jest mało higieniczna plama rozlanego płynu. Większość osób, które chcą się poddać dezynfekcji, nanoszą płyn do dezynfekcji w sporych ilościach, wierząc, że im więcej płynu, tym lepsze będą skutki dezynfekcji. Płyn leje się często na podłogę oraz stolik, na którym są umieszczone dozowniki, co wygląda mało co estetycznie. 

 Automat do dezynfekcji rąk

Stacje dezynfekujące to dowód, że skuteczne odkażanie może być estetyczne

Można się zastanowić, czy skuteczne odkażanie rąk musi sprawiać, że okolice dozownika będą wyglądały brudno i odpychająco? Trzeba powiedzieć sobie jasno, że do wielu takich punktów odkażania strach się zbliżyć. Jest jednak na to sposób. Można zastosować bezdotykowe stojaki do dezynfekcji. To doskonały produkt, który nie tylko ogranicza ilość płynu nanoszonego na dłonie osób, ale przede wszystkim sprawia, że żadna z osób, które korzystają z takiego dozownika nie dotyka go. W okolicy stojaka jest czysto i schludnie. Jeśli już okolica stacji odkażania jest czysta, to może sama stacja będzie przyciągać swoim wyglądem? Na rynku pojawiła się stacja dezynfekująca Czystojak. Jest to produkt w całości polski, który można postawić w sklepie, biurze, szkole czy przedszkolu. Niebanalne wzory sprawiają, że Czystojaki prezentują się naprawdę genialnie. Dostępne są w ośmiu odmianach, które można dopasować do potrzeb. W sklepach doskonale się sprawdzą modele Grande oraz Slim. Oba modele można zakupić również w opcji z wbudowanym termometrem dzięki czemu na bieżąco można sprawdzać temperaturę osób wchodzących do sklepu, dzięki czemu można uniknąć rozprzestrzeniania się pandemii.  Dozowniki te pozwalają na nanoszenie określonej ilości środka dezynfekującego. Obsługa sklepu może płynnie dokonać regulacji ilości płynu, który jest podawany przez specjalne dysze na dłonie. Samo podanie środka następuje w komorze znajdującej się w stojaku, posiadającej odpływ ewentualnego nadmiaru płynu. Korzystający z Czystojaka nie musi niczego dotykać, po prostu wsuwa ręce do komory lub pod dozownik, po czym fotokomórka uruchamia dozownik i środek jest nanoszony bezpośrednio na ręce. Dodatkową zaletą Czystojaka jest jego wygląd, który może być spersonalizowany w zależności od zamówienia. Czystojak może służyć również jako dodatkowa powierzchnia reklamowa. Osoby, które będą korzystały z tej stacji dezynfekującej będą miały przed oczami reklamę sklepu lub produktu, w zależności zamówienia. Są to urządzenia bardzo odporne. Ograniczenie do minimum części mechanicznych sprawia, że nie ma się co zepsuć. Dodatkowo producent zapewnia, że nawet intensywne korzystanie z Czystojaka nie wpłynie w żaden sposób na jego poprawne funkcjonowanie. Jest to produkt, posiadający wszystkie konieczne certyfikaty wydane przez Państwowy Zakład Higieny, a sam produkt – wzór i pomysł jest chroniony przez Europejski Urząd ds. Własności Intelektualnej. 

 Stacja do dezynfekcji rąk dla dzieci

COVID -19 nie zniknie. Zainwestuj w bezdotykowy stojak do dezynfekcji

Pojawienie się wirusa COVID-19 całkowicie zmienił nasze życie. Zaczynamy coraz bardziej dbać o swoje zdrowie, myjemy często ręce, a wchodząc do sklepów, biur i innych pomieszczeń użyteczności publicznej bez napominania korzystamy z dozowników środków odkażających. Można przypuszczać, że te nawyki już pozostaną z nami na dłużej, szczególnie, że wirusolodzy uważają, iż COVID-19 nie zniknie całkowicie, a na jego miejsce może się pojawić następny, przed zarażeniem którego również można się uchronić poprzez odpowiednią higienę rąk. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że w pomieszczeniach użyteczności publicznej, a więc również w sklepach na stałe zagoszczą dozowniki z płynami. Warto więc zadbać, żeby nie tylko skutecznie odkażały nasze dłonie, ale również stanowiły element ozdobny sklepu lub też dodatkową powierzchnię reklamową, co umożliwiają nasze polskie bezdotykowe stojaki do dezynfekcji rąk Czystojak.