Sentymentalny powrót

0
2041
views

Poza granicami kraju rokrocznie znajduje się wielu naszych rodaków. Znaczna ich część przebywa na Zachodzie, na przykład w Niemczech czy w Holandii (od dłuższego czasu są to najpopularniej odwiedzane przez Polaków kraje Europy Zachodniej). Mimo to zdecydowana większość emigrantów (stałych czy tymczasowych) stara się utrzymać więzi z ojczystymi stronami. Pomocny w tym jest Internet – za jego pośrednictwem przeprowadza się wideorozmowy. Niemniej nic nie zastąpi fizycznej bliskości, dlatego też dobrze regularnie odwiedzać swoich bliskich. Dobrym pomysłem jest spędzenie urlopu w ojczyźnie. 

Busy ekspediowane przez firmy przewozowe docierają do ojczyzny Jana Sebastiana Bacha. Na pokładzie pojazdów znajdują się pasażerowie z przeróżnych stron. Przy czym ruch ten jest dwustronny. Również codziennie wehikuły wyjeżdżają z zagranicy do Rzeczypospolitej. Są w nich nasi rodacy, którzy stęsknili się za ziemią ojczystą. Niektórzy takie podróże odbywają co tydzień, inni nieco rzadziej – co miesiąc – a są i tacy, którzy robią to przynajmniej każdego roku. Ci ostatni przeważnie przeznaczają na to swój urlop. Miłą dla nich odmianę stanowią wakacje spędzone w kraju, w którym przyszli na świat i się wychowali. Poza tym powrót stanowi świetną okazję, by lepiej poznać swój region.

 

Każdy zakątek Polski ma atrakcje, którymi szczyci się także przed zagranicznymi turystami. Zwiedzanie stron, z których się pochodzi, ma podwójną wartość. Bo w ten sposób poznaje się region, w którym żyli przodkowie. Czyli dowiadujemy się także czegoś o nich samych. Poza tym Polska rzeczywiście ma sporo atrakcji turystycznych. Niektórzy o tym zapominają i kiedy nadchodzi czas decyzji, dokąd pojechać na urlop, ich myśli zaprzątają dalsze kraje. Chętnie odwiedzane są Włochy, Hiszpania czy Grecja. Owszem, dobrze jest poznać nieco odleglejsze strony świata i przyjrzeć się innym kulturom, krajobrazom – niemniej również tuż za rogiem czekają na podróżnych godne uwagi widoki. W Polsce właściwie znajdziemy wszystko. Mamy morze, góry, depresje, jeziora, a także puszcze (między innymi Białowieską), a także pustynię.

Busy do Polski kursują każdego dnia, o różnych dniach i porach. Popularne są zarówno poranne, jak i wieczorne przejazdy. Wpisując odpowiednie frazy w wyszukiwarkę, szybko sprawdzimy oferty rozmaitych przewoźników. Niektórzy obsługują całą Polskę, co jest dużym ułatwieniem dla podróżnych. Szczególnie wtedy, kiedy firma proponuje także usługę przewozu “od drzwi do drzwi”.

Materiał zewnętrzny