Jak szafki warsztatowe pomagają utrzymać porządek?

0
770
views

Każdy szanujący się serwis samochodowy dba o porządek w posiadanych narzędziach. Dzięki temu praca może odbywać się sporo szybciej, ponieważ nie trzeba długo szukać odpowiednich kluczy. Najlepszym rozwiązaniem do tego celu są szafki warsztatowe, które opracowane są właśnie dla szybkiego znajdowania w nich tego, co jest potrzebne. Łatwo też utrzymać porządek, posegregować narzędzia na grupy, ponieważ dysponujemy wieloma szufladami wraz z pojemnikami na rozmaite elementy. Szafka przyda się nie tylko w profesjonalnym serwisie, ale również w przydomowym garażu.

Przyspieszenie pracy

Kto kiedykolwiek pracował przy samochodzie wie doskonale, jak frustrujące są sytuacje, gdy nie można znaleźć potrzebnego narzędzia. Zazwyczaj gubimy to co jest małe, a więc nasadki na tzw. grzechotki. Wystarczy, że stracimy z oczu jeden z popularnych rozmiarów, np. 10, 13 czy 17, by stanąć z pracą w martwym punkcie. Dzięki szafkom warsztatowym o wiele łatwiej będzie nam utrzymać porządek w narzędziach. W zastosowaniach profesjonalnych, a więc w warsztatach, jest to absolutnie niezbędne. Dlatego też zawsze, gdy odwiedzamy serwis aut, widzimy rozstawione przy ścianach całe szpalery różnych szafek i segregatorów. To w dużej mierze dzięki nim mechanicy są w stanie naprawić nasze auto tak szybko, nawet jeżeli do wykonania jest bardzo duża praca. Szafki warsztatowe mogą przechowywać nie tylko narzędzia i ich elementy, ale również najczęściej używane specyfiki takie jak odrdzewiacze, a nawet często uszkadzające się części zamienne.

Także dla amatora

Jeżeli posiadamy własny garaż, w którym lubimy majsterkować przy swoim samochodzie, zapewne także skompletowaliśmy przez lata pokaźny zestaw różnych narzędzi. Również tutaj przydadzą się nam szafki warsztatowe, ponieważ dzięki nim będziemy w stanie utrzymać w garażu pełny porządek. Sięgnięcie po jakikolwiek klucz nie będzie zajmowało więcej niż kilkunastu sekund. Będziemy mogli skupić się na pracy jaką mamy do wykonania, na przykład naprawie usterki bądź ulepszeniu pojazdu, zamiast tracić czas i nerwy na szukanie narzędzi. Warunkiem jest odkładanie wszystkiego na swoje miejsca po każdej zakończonej pracy. W ten sposób z pewnością nie będziemy mieli kłopotów by szybko sięgnąć po dowolny klucz. Istnieją również wersje szafek warsztatowych, które posiadają zintegrowane kółka, a na górze znajduje się niewielka przestrzeń do pracy. Taka funkcjonalność pozwala nam trzymać narzędzia w jednym miejscu również w trakcie pracy, a następnie szybkie schowanie ich do odpowiednich szuflad.

Artykuł sponsorowany