Jak wybrać najlepszą karmę bezglutenową?

0
1400
views

Psie żołądki bywają delikatne. A tym, co najczęściej im szkodzi, są zbożowe składniki w jedzeniu. Właśnie dlatego warto postawić na żywność bez dodatku pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa i tą niestworzoną na ich bazie. Takie właściwości ma karma bezglutenowa dla psa. Jak wybrać najlepszy wariant? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Skąd wiadomo, że Twój pies potrzebuje karmy bezglutenowej?

Najczęściej sygnałem, że psia dieta wymaga zmiany, jest rozwijająca się alergia. Kiedy pies zaczyna mieć problemy żołądkowe albo zmiany skórne, to znak, że może mu szkodzić to, co je na co dzień. Oczywiście zidentyfikowanie alergii pokarmowej bywa niełatwe. Najczęściej konieczne jest eliminowanie poszczególnych składników pokarmu, aż znajdziemy ten, który szkodzi psu. Z reguły jednak taki efekt dają zboża. To one przede wszystkim nie służą naszym pupilom. Niestety są składnikiem wielu karm dostępnych zarówno w dobrych sklepach zoologicznych, jak i marketach. Na szczęście dzisiejszy rynek karm dla psów oferuje wiele alternatyw. Polecamy w szczególności karmę bezglutenową dla psa. Zaserwuj ją swojemu czworonogowi, a na pewno szybko zauważyć różnicę. Pies już po kilku dniach jej stosowania powinien wrócić do formy.

Jaka karma bezglutenowa będzie najlepsza?

Najlepsza karma bezglutenowa dla psa powinna mieć w swoim składzie wysokiej jakości składniki. Jej bazą musi być pełnowartościowe białko, które dostarczy zwierzakowi odpowiedniej porcji energii. W specjalistycznych sklepach zoologicznych, a także bezpośrednio u producentów dostępne są karmy bezglutenowe dla psa w wersji mokrej, jak i suchej. Każdy wybierze zatem wariant najlepiej odpowiadający jego pupilowi. Takie karmy występują też w różnych wariantach smakowych. Jedna z najpopularniejszych marek – Dolina Noteci – oferuje na przykład mokrą karmę z kaczką, dynią i żołądkami wołowymi albo z królikiem, żurawiną i żołądkami wołowymi. Popularna jest także karma bogata w jagnięcinę albo dziczyznę. Oczywiście karmy bezzbożowe występują przy tym w różnych opakowaniach – saszetkach oraz puszkach o zróżnicowanej pojemności.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dzisiaj producenci karm produkują nawet specjalne, bezglutenowe smakołyki, które można wykorzystywać do treningów lub zabaw. Kupując żywność dla pupila, należy zwrócić uwagę na to, by karma bezglutenowa dla psa była wolna od sztucznych dodatków, w tym barwników, konserwantów i polepszaczy smaku. Serwując karmę, trzeba też kierować się zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu danego produktu.

Artykuł sponsorowany