Jak używać aloesu ? Zobacz jakie ma właściwośći

0
1123
views

Istnieją setki roślin aloesowatych, ale aloes jest wyjątkowy w swojej zdolności do pomagania Ci wewnątrz i na zewnątrz. Aloes to jedyna jadalna forma aloesu. Roślina aloesu pochodzi z Półwyspu Arabskiego, ale rośnie na całym świecie.

Ta krzewiasta, spiczasta roślina jest uprawiana dla swojego kojącego żelu od tysięcy lat. Żel aloesowy jest dobry nie tylko na problemy skórne. Można go mieszać z wodą, aby uzyskać sok aloesowy, który jest pełen składników odżywczych.

Zalety aloesu

Składniki odżywcze zawarte w soku z aloesu mogą przynieść pewne korzyści dla zdrowia. Beta-karoten to żółto-czerwony pigment występujący w roślinach aloesu. Działa jako przeciwutleniacz, który może wspomagać zdrowie oczu, w tym funkcjonowanie siatkówki i rogówki. Łagodzi zgagę. Zgaga to bolesny stan, w którym kwas opuszcza żołądek i przemieszcza się w górę przełyku. Ostatnie badania wykazały, że sok z aloesu może zmniejszyć objawy zgagi bez żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Leczy zaparcia. Sok z aloesu zawiera kilka związków, które działają jak środki przeczyszczające. Picie soku z aloesu raczej nie spowoduje problemów trawiennych u osób z normalnymi wypróżnieniami, ale okazało się obiecującym sposobem na złagodzenie zaparć https://testujemyjedzenie.pl/

Zastosowanie aloesu

Badania potwierdzają starożytne zastosowanie aloesu jako środka do pielęgnacji skóry, przynajmniej w przypadku określonych schorzeń. Badania wykazały, że żel aloesowy może być skuteczny w leczeniu takich chorób skóry, jak: łuszczyca, łojotok, łupież, drobne oparzenia, otarcia skóry, opryszczka, trądzik

Ile aloesu powinieneś używać?

Kremy i żele z aloesem różnią się dawką. Niektóre kremy na drobne oparzenia zawierają zaledwie 0,5% aloesu. Inne stosowane przy łuszczycy mogą zawierać aż 70% aloesu. Jako suplement doustny nie ma ustalonej dawki.

W przypadku zaparć niektórzy stosują 100-200 miligramów soku z aloesu lub 50 miligramów wyciągu z aloesu dziennie, w zależności od potrzeb. W przypadku cukrzycy stosuje się 1 łyżkę stołową żelu dziennie. Duże doustne dawki aloesu lub lateksu aloesowego są niebezpieczne. Zapytaj swojego lekarza o radę, jak stosować aloes.

Jak przygotować sok z aloesu?

Sok z aloesu można znaleźć w supermarketach w całym kraju. Zazwyczaj jest dostarczany w butelkach, zmieszany z wodą, żeby był mniej gęsty. Możesz też zrobić sok z aloesu samodzielnie. Weź z rośliny kolce aloesu i przytnij spiczaste krawędzie po bokach. Następnie ostrożnie odetnij skórkę na płaskiej stronie liścia i wyjmij żel ze środka. Ten żel to jadalna część rośliny. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie ślady skórki z rośliny.

Skórka dodaje gorzkiego, nieprzyjemnego smaku. Możesz wypłukać żel pod bieżącą wodą, aby usunąć wszystkie jego ślady. Po uzyskaniu żelu możesz go wrzucić do blendera. Zmiksuj go do uzyskania gładkiej konsystencji, a następnie dodaj wody. W rezultacie otrzymasz świeży, czysty w smaku napój.

Artykuł sponsorowany