Legenda MMA blisko walki z Polakiem!

0
737
views

Kilka tygodni temu mieliśmy okazję obserwować walkę Erica Escha z Mariuszem Pudzianowskim. „Butterbean” to prawdziwy gigant. Nie tak jednak wielki jak prawdopodobny rywal Pawła Nastuli.

Polski mistrz olimpijski w judo może się zmierzyć z „Zuluzinho”.

O prawdopodobnej walce Nastuli z „Zuluzinho” donosi fightsport.pl. Według serwisu do pojedynku miałoby dojść w listopadzie w Atlas Arenie. Nastula w grudniu stoczy walkę w Japonii, wcześniej miałby się pokazać polskim kibicom.

Paweł Nastula stoczył w formule MMA sześć pojedynków, z czego dwa wygrał i cztery przegrał. „Zuluzinho” przed przygodą z MMA brał udział również w galach Valetudo. W serwisach poświęconym sportom walki można przeczytać o jego 38 zwycięstwach na zamkniętych galach w Brazylii. Valetudo jest jedną z najbardziej brutalnych odmian sportów walki.

Wagner da Conceicao Martins, znany jako „Zuluzinho”, jest gwiazdą światowego MMA. Walczył z największym postaciami tej dyscypliny, w tym z Fiodorem Emelianenko, Ikuhisą Minową i Antonio Nogueirą.

Między „Zuluzinho” a Nastulą jest… 90 kilogramów różnicy. Wynosi więcej niż różnica między „Butterbeanem” a Pudzianowskim. Wagner da Conceicao Martins ma 201 cm wzrostu i waży aż 195 kilogramów! Co ciekawe, „Zuluzinho” w swojej karierze walczył z Erikiem Eschem i „Butterbean” okazał się w tym pojedynku lepszy.

Zobacz walkę Butterbeana z Zuluzinho: