Totolotek kręci i działa nielegalnie, bez koncesji

0
818
views

Od marca 2012 Totolotek S.A. bezprawnie prowadzi zakłady – twierdzi Ministerstwo Finansów. Największy w Polsce bukmacher nie uznaje decyzji resortu cofającej koncesje. – Wchodzimy z kontrolą.

Nie jesteśmy w stanie postawić przy każdym punkcie celnika i policjanta – powiedziała rzeczniczka resortu. Totolotek S.A. jest prywatną spółką, w której większościowym udziałowcem jest Intralot, grecki potentat branży hazardowej. Nie ma nic wspólnego z Totalizatorem Sportowym, spółką, której jedynym udziałowcem jest polski Skarb Państwa.

Minister finansów Jacek Rostowski cofnął spółce Totolotek S.A. wszystkie koncesje na organizowanie zakładów wzajemnych w marcu 2012 roku – ustaliła PAP. Potwierdzając tę informację na początku sierpnia MF wyjaśniło, że było to podyktowane "rażącym naruszeniem warunków prowadzenia działalności".

Sprawujący nadzór nad rynkiem hazardu w Polsce minister finansów Jacek Rostowski i podlegli mu funkcjonariusze Służby Celnej albo nie wiedzieli o hardej postawie Totolotka, albo udawali, że nie wiedzą bo tak wygodniej. I tak bez zezwoleń i koncesji bukmacherski biznes kręci się w najlepsze.

PAP