Nowy objazd Wisłostrady

0
1266
views

Objazd Wisłostrady otworzono w nocy z soboty na niedzielę. Kierowcy pojadą w dwóch kierunkach – Wybrzeżem Kościuszkowskim w stronę Mokotowa i bulwarami nadwiślańskimi w kierunku Żoliborza.

Nowy objazd ma usprawnić ruch w mieście. Po awarii na placu budowy centralnego odcinka II linii metra i zamknięciu tunelu, trasa objazdowa została poprowadzona wąskimi ulicami warszawskimi, przez co w stolicy tworzyły się gigantyczne korki.

Objazd jest dwupasmowy, na jego całej długości będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/godzinę – poinformował Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza. Trasa w kierunku Żoliborza i Bielan przebiega na bulwarach nadwiślańskich. Jadąc na północ zjeżdża się na prawo na bulwar. Dalej trasa prowadzi przy budowie metra (stacja Powiśle), pod mostem Świętokrzyskim i pod Centrum Nauki Kopernik.

Według pesymistycznego scenariusza utrudnienia ruchu mogą potrwać nawet do stycznia. Rozpoczęcie roku szkolnego i koniec wakacji spowodują wzrost ruchu, który będzie dobrym sprawdzianem dla nowej organizacji drogowej.

 

A.Przedpełska