Bydgoskie walki świetlne

0
1255
views

Już za tydzień, 7 września, w Bydgoszczy, rozpocznie się kolejna edycja StarForce. Czwarta edycja upłynie pod znakiem walk na miecze świetlne – pokazów, choreografii, konkursów, a także… możliwości pobrania nauk od samego mistrza – Nicka Gillarda.

Nick Gillard, jeden z gości specjalnych tegorocznej edycji StarForce, to choreograf wszystkich walk na miecze świetlne w nowych częściach Gwiezdnych Wojen. Pod jego okiem szkolili się m.in. Ewan McGregor i Liam Nesson. W Bydgoszczy będzie sędziował gwiezdnowojenny konkurs walk, a także udzielał rad i wskazówek młodym adeptom.

Drugim gościem Zlotu jest Dermot Crowley, znany z roli generała Crix Madine, który zaczął swą karierę jako dowódca specjalnego oddziału Komandosów Imperium, a zakończył jako Szef Wywiadu Nowej Republiki. W filmach można go zobaczyć m.in. jako dowódcę bitwy o Endor w VI części Sagi – Powrocie Jedi.

W tym roku mamy niezwykle bogaty program, dlatego po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na to, by otwarta część StarForce zaczęła się już w piątek – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator StarForce 2012 z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Dzięki temu wszyscy, którzy chcą się spotkać z naszymi gośćmi i wziąć udział w różnych atrakcjach, będą mieć taką możliwość – dodaje Frąckiewicz.
Piątek (7 września) to przede wszystkim platforma gier i wystawy. W Auli Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy od 18:00 na wszystkich czekać będzie „Plansz Wars”, czyli 100 gier planszowych – zaczynając od rodzinnych, a kończąc na strategicznych i ekonomicznych.

W tym samym czasie będzie można już także oglądać specjalnie przygotowane wystawy. A o 21:00 rozpocznie się pierwsze spotkanie z gośćmi honorowymi Zlotu.
 

Sobotnia część rozpocznie się o 11:30 na Wyspie Młyńskiej i trwać będzie równolegle (na Wyspie i w Operze Nova) aż do 21:00. W tym czasie będzie można m.in. spotkać się z twórcami droidów, zobaczyć najnowszy model braci Kuleszów (mający ponad 4 metry długości), wziąć udział w licznych konkursach, a także… zostać rycerzem Jedi w ramach specjalnie przygotowanej Akademii. Całość zwieńczy drugie spotkanie z Nickiem Gillardem i Dermotem Crowleyem oraz olbrzymi pokaz walk na miecze świetlne

Więcej informacji i program imprezy można znaleźć na stronie internetowej imprezy – www.starforce.eu