W majowy weekend otwarcie Multimedialnego Parku Fontann

0
829
views

W święto 3 Maja, o godz. 21.00, odbędzie się wielkie otwarcie nowego sezonu artystycznego w Multimedialnym Parku Fontann. W tym roku nowe widowisko pt.: „Wodna symfonia” przygotowała Stołeczna Estrada.

Tegoroczny pokaz to zupełnie nowe oblicze fontann i możliwości jakie daje ich skomplikowana technologia. Po raz pierwszy wielki ekran wodny będzie wykorzystany do prowadzenia całej narracji widowiska. Pojawią się na nim postaci – bohaterowie wodnego pokazu, a także filmy animowane.

W nowym show, którego tematem będzie plenerowa filharmonia, dyrygent na wodnym ekranie będzie prowadził orkiestrę, ale także kierował  fontannami, które wystrzeliwać będą strumieniami wody w określonym tempie i w wybranej kolorystyce. W wodnej filharmonii nie zabraknie także samych muzyków i instrumentów.

W warstwie muzycznej usłyszymy symfoniczne wykonania nie tylko ponadczasowej muzyki klasycznej, ale także muzykę filmową i elektroniczną. Widowisko potrwa około 30 minut.

Pokaz będzie jedynym w swoim rodzaju koncertem w pięknej przestrzeni Podzamcza, u podnóża Nowego Miasta. Dzięki pomysłowi na powołanie do życia wirtualnej filharmonii wykonującej różnorodny repertuar wzbogacony o efekty świetlno-wodno-laserowe, Multimedialany Park Fontann stanie się znów wakacyjną atrakcją Warszawy.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21.00; czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30).

Multimedialny Park Fontann otwarty 7 maja 2011r., to największa tego typu inwestycja w przestrzeni miasta w Polsce, łącząca sztukę z rozrywką i rekreacją skierowaną do szerokiego odbiorcy. W 2012 roku pokazy obejrzało łącznie 700 tysięcy osób. Od 2013 r. Park Fontann znajduje się pod opieką Stołecznej Estrady.

Dane techniczne

Zespół fontann składa się z:

•   Fontanny głównej o powierzchni  2200 m2.
•   Dwóch fontann liniowych o powierzchni łącznej  600 m2.
•   Fontanny dla dzieci o powierzchni 140 m2.
•   367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę.
•   295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw.
•   Ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.
•   Łączna powierzchnia lustra wody zespołu fontann wynosi 2850 m2 i mieści się w nich ok. 800 m3 wody.

Fot.um.warszawa.pl

Redakcja PL