Łatwiej dojedziemy do stacji metra

0
650
views

Od najbliższego poniedziałku, 8 lipca , linie autobusowe 174, 313, 520 i 527 zaczną kursować według nowych zasad, dzięki czemu będzie można łatwiej dotrzeć do metra oraz wygodniej poruszać się po centrum Warszawy.

Trasy linii 174 i 313 zostaną zmienione, a autobusy linii 520 i 527 będą zatrzymywały się na dodatkowych przystankach.

Dodatkowo od najbliższego piątku, 5 lipca, bramki wyjściowe (kołowroty) na stacjach metra Ratusz Arsenał i Politechnika zostaną otwarte, co pozwoli pasażerom szybciej dotrzeć z peronów metra na przystanki komunikacji zastępczej.

Urząd Miasta regularnie monitoruje efektywność organizacji komunikacji miejskiej wprowadzonej na czas wyłączenia z ruchu stacji metra CENTRUM i ŚWIĘTOKRZYSKA. Po kilkudniowych obserwacjach, w najbliższy poniedziałek ZTM wprowadzi zmiany w kursowaniu linii autobusowych 174, 313, 520 i 527.

Autobusy linii 174 w kierunku pętli ZACHĘTA będą kursowały na trasie zmienionej: BOKSERSKA – … – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy –  … – ZACHĘTA. Dzięki temu pasażerowie dotrą bez przesiadki do stacji metra RATUSZ ARSENAŁ i będą mogli kontynuować podróż metrem na Żoliborz i Bielany.

Jednocześnie – w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego – zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 174. W godzinach porannego szczytu komunikacyjnego autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 min, a w szczycie popołudniowym co 12 min.

Trasa linii 313 zostanie wydłużona – w obu kierunkach – do przystanku METRO POLITECHNIKA. Autobusy będą kursowały trasą: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – … – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego –METRO POLITECHNIKA. Osoby korzystające z tej linii dojadą do stacji metra POLITECHNIKA i dalej już metrem na Mokotów, Ursynów i Kabaty.

Autobusy linii 520 i 527 (tylko w przypadku kursów wydłużonych do centrum) będą zatrzymywały się w Śródmieściu na dodatkowych przystankach. Przystanek KRÓLEWSKA 01 (w kierunku centrum) będzie obowiązywał jako stały dla linii 520 i 527, przystanek KRÓLEWSKA 02 (w kierunku pl. Bankowego) dla linii 520, a przystanek METRO ŚWIĘTOKRZYSKA 01 (w kierunku centrum) dla linii 527.

Fot.um.warszawa.pl