AGD dla miłośników zdrowego odżywiania

0
1351
views

Kluczowy w zdrowym odżywianiu jest nie tylko bardziej rozważny dobór produktów, ale też ich obróbka termiczna. A tą można uznać za zdrową tylko wtedy, kiedy nie wymaga stosowania tłuszczu.

Nowoczesne urządzenia AGD, które oferują producenci, zdecydowanie pozwalają na przygotowywanie lekkich posiłków i to z łatwością. Na jakie warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim parowary, kombiwary i szybkowary. Już obecność jednego z nich w naszej kuchni sprawi, że nasza dieta zyska całkiem nowe oblicze, co w rezultacie wpłynie korzystnie nie tylko na naszą wagę, ale też samopoczucie

Parowary

Funkcjonowanie parowaru opiera się na parze wodnej. Taka obróbka termiczna jest stosunkowo szybka, a co za tym idzie powoduje, że danie zachowuje większość składników mineralnych i przede wszystkim kolor, więc efekt finalny jest każdorazowo po prostu apetyczny. Internauci najczęściej w ostatnim czasie byli zainteresowani zakupem modelu: Tefal VS4003.

Kombiwary

Te urządzenia AGD działają w oparciu o cyrkulację powietrza. Termoobieg w szczelnie zamkniętym pojemniku umożliwia szybkie i efektywne przygotowywanie posiłków w rozmaity sposób: głównie pieczenie i gotowanie na parze. Większość modeli ma również funkcje rozmrażania i podgrzewanie, co czyni z nich sprzęt wielofunkcyjny. Najpopularniejszy kombiwar, na który internauci zwracali uwagę w porównywarce cen Skąpiec.pl to: MPM MKO01.

Szybkowary

Szybkowar wyglądem przypomina garnek, ale jego funkcjonalność jest nieco inna. Kluczowa jest tutaj szczelna pokrywa i wysokie ciśnienie wytwarzane wewnątrz. Wszystko to sprawia, że czas przygotowywania potrawy skrócony jest do minimum, a poszczególne składniki nie tracą wartości odżywczych. Najpopularniejszy szybkowar, którego zakup warto rozważyć to Tefal Secure P25007.

Modyfikacja sposobu odżywiania z pewnością będzie o wiele łatwiejsza, jeśli zaopatrzymy się w jedno z powyższych urządzeń. Warto podjąć wyzwanie, by przekonać się, że zdrowe i lekkie posiłki to żadna katorga.