Frankowicze nie potrafią oszczędzać

0
1185
views

Według ekspertów firmy Currency One, właściciela internetowych portali wymiany walut Polacy, którzy mają kredyty we frankach nie potrafią oszczędzać pomimo tego, że można.

Błędem okazuje się być to, iż frankowicze nabywają ową walutę tylko wtedy, gdy zbliża się termin spłaty raty, bądź też, kiedy aktualnie dysponują gotówką.

Analiza firmy wskazuje na to, że nie robią żadnych zapasów, jakie mogłyby się przydać do spłacenia kolejnych rat. Zaznaczają również, że dobre planowanie przynosi oszczędności, dlatego rozsądne podejście ma tutaj duże znaczenie.

Frankowicze powinni nabywać franki wtedy, gdy jest ku temu dobry moment. Oni kupują je na początku miesiąca, ponieważ najczęściej jest to okres spłacania kredytów, bądź dziesiątego dnia każdego miesiąca po wypłacie.

W następnych dniach zakup franka spada, aby pod koniec miesiąca znowu ustawili się po ich zakup ci, którzy tak ustaloną mają spłatę kredytu, a tym samym osoby, które otrzymują pensje na koniec miesiąca.

Istotne jest jednak to, że analiza zakupu franka ma wpływa na jego kurs. Jeśli frankowicze zmienią swoje przyzwyczajenia mogą więcej zaoszczędzić.

 

Zachodni Dziennik