Pielęgnacja suchych włosów

0
831
views

Suche włosy, to jeden z objawów ich zniszczenia, które może być wynikiem uwarunkowań genetycznych lub nieodpowiedniej troski. Bez względu na źródło wysuszenia fryzury nie można zlekceważyć tego defektu, ale skutecznie i bezpiecznie się go pozbyć.

Zniszczone włosy – suchość, to dopiero początek

Zniszczenie włosa objawia się na wiele różnych sposobów. Suchość kosmyków, to jeden z tych objawów, który niestety często nie jest jedyny i na nim się nie kończy. Otóż wysuszone pasma są podatne na rozdwajanie się końcówek; łamliwość; cienkość, poprzez utratę grubości; utratę gęstości, a tym samym objętości; zbytnie wysuszenie włosów i skóry głowy doprowadza do pojawienia się łupieżu; braku efektu lśniącej struktury fryzury. To dlatego tak ważne jest, aby tej dolegliwości nie pozostawiać samej sobie, ale zadbać o to, by poprzez pielęgnację, jak najszybciej ją wyeliminować. Pomoże Ci to zadbać o włosy kompleksowo i zapewnić im odżywienie oraz regenerację, ponieważ poprzez usunięcie suchości, pozbędziesz się jednocześnie wyżej wymienionych defektów.

Rozpoznanie i pielęgnacja bardzo suchych włosów

Suche włosy można rozpoznać w bardzo prosty sposób. Są one szorstkie, nieprzyjemne w dotyku poprzez utratę miękkości i sprężystości, a dodatkowo pozbawione blasku i połysku. Jeżeli Twoje włosy wykazują którąś z tych cech, jak najszybciej zadbaj o prawidłową pielęgnację. Jaka ona powinna być? Otóż o suche włosy dba się poprzez ich nawilżanie. Pamiętaj, że nic z nimi nie robiąc w tym kierunku, możesz doprowadzić do znacznego wysuszenia, a w efekcie łamliwości, wypadania i łupieżu. Dlatego też tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie i dopiero potem działanie. Ku temu zaopatrz się w dobre kosmetyki do włosów suchych. Jednak nie kieruj się tylko i wyłącznie etykietą, ale przede wszystkim składem takiego produktu i szukaj w nich składników nawilżających.

Nawilżanie włosów najlepszym lekarstwem na suche włosy

Wiesz już, że suche włosy potrzebują nawilżenia. jeżeli zastanawiasz się, jak je nawilżyć, nie martw się, to niezwykle proste. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobrą maskę do włosów i będziesz aplikowała ją regularnie, czyli do trzech razy w tygodniu, za każdym razem pozostawiając na włosach około 10-15 minut. Dobrym produktem są maski na suche włosy Garnier, które zawierają starannie dobrane nawilżające składniki – glicerynę, pantenol, aloes, ekstrakty owocowe, witaminy. W celu kompleksowej nawilżającej pielęgnacji zadbaj o szampon z tej samej serii, co maska. Takie połączenie wzmocni efekt działania i sprawi, że Twoje włosy zyskają miękkość, gładkość i objętość.

Czego unikać, mając suche włosy?

Przede wszystkim wystrzegaj się kosmetyków, które nie są dostosowane do problematyki suchych włosów. Nie sprawdzą się produkty ogólnie odżywiające i regenerujące, ale tylko te przeznaczone do włosów suchych.

Pamiętaj, że to maska, a nie odżywka lepiej poradzi sobie z nawilżeniem , dlatego też zaopatrz się właśnie w ten produkt. Maska bowiem ma więcej minerałów i składników odżywczych, niż odżywka.

Dodatkowo unikaj stosowania suszarki, prostownicy i lokówki, które znacznie wysuszają włosy. Zadbaj też o delikatne obchodzenie się z nimi podczas mycia – delikatnie je umyj, osusz ręcznikiem i pozwól naturalnie wyschnąć. Takie podejście sprawi, że Twoje dotychczas suche włosy staną się lśniące, pełne blasku, energii i zdrowe jak nigdy dotąd!