HYIP – szybki zarobek, czy reklamowy bubel ?

0
1491
views

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że zarobienie dużych pieniędzy jest całkiem proste. Trzeba tylko: poślubić kogoś bogatego, odziedziczyć fortunę, znaleźć ropę naftową, znaleźć złoto, obrabować bank, ciężko pracować, albo też…..sprawić, by pieniądze na Ciebie pracowały.

Co to jest HYIP (High Yield Investment Program)?

HYIP to program Inwestycyjny o Wysokiej Stopie Zysku, powinno się raczej powiedzieć „ogromnej” stopie zysku, jeśli porównać ją z czymkolwiek innym, co jest dostępne dla normalnego Kowalskiego. Programy tego typu istnieją od wielu dziesięcioleci, jeśli nie dłużej, w każdym razie istniały na długo przed powstaniem Internetu. Były one jednak dostępne jedynie finansowej elicie.

Czego potrzeba aby zarabiać na HYIPach?

Czy szczęścia? Na pewno tak, myślę jak w każdej dziedzinie. Potrzebujemy przede wszystkim nieco pieniędzy, które móglibyśmy bez wielkiej szkody utracić oraz chęci i umiejętności uczenia się. To bardzo ważne cechy w każdym inwestowaniu. Chodzi przede wszystkim o uczenie się na własnych błędach, bo ich z pewnością nie da się uniknąć, mimo starań. Mam nadzieje, że nie zraziłeś się już na początku tej przygody – przygotuj się teraz !

Jak szybko do miliona?

Czy naprawdę można się dzięki HYIPom szybko wzbogacić? Choć niektóre programy pozwolą Ci zainwestować niewielką sumę jak 10 dolarów, to aby jednak zapewnić odpowiednią dywersyfikację swych inwestycji, będziemy potrzebować co najmniej 500 dolarów. Nie jest to suma niewyobrażalna, nawet dla kogoś nie będącego bogatym. Chodzi nam o zyski kumulowane, re-inwestowane co miesiąc w stu procentach (Po lewej miesięczna stopa zwrotu, po prawej czas w jakim doszedłbyś do miliona):

5% – 13 lat, 10% – 6 lat i 8 miesięcy, 20% – 3 lata i 6 miesięcy, 40 % – 1 rok i 11 miesięcy, 80% – 1 rok i 1 miesiąc, 150 % – 9 miesięcy.

Wynika z tego, że praktycznie wszystkie powszechnie stosowane metody inwestowania, tj. bankowe lokaty terminowe, czy obligacje, nie dają praktycznie żadnej szansy na stanie się milionerem, podczas gdy każda inwestycja dająca co miesiąc co najmniej 20 % zysku, praktycznie to zapewnia, i to w całkiem krótkim czasie.

Due Diligence – co to takiego ?

W skrócie DD, to po angielsku dosłownie – należyta staranność – albo inaczej mówiąc „analiza działania i stanu firm”. Jest to narzędzie potrzebne każdemu inwestorowi, nie tylko w dziedzinie HYIPów. Na czym polega taka analiza? Jak łatwo się domyślić na analizie i eliminacji tych programów, które według nas nie budzą zaufania. Powinniśmy to zrobić już w pierwszej fazie DD. Kiedy zostanie nam już tylko drobna część tych programów, w które początkowo chcemy ewentualnie zainwestować, każdy z nich poddajemy dużo bardziej dokładnemu i pracochłonnemu badaniu.

Bierzemy zatem pod uwagę m.in znaczenie nazwy programu, znaczenie domeny, skrypt GoldCoders, wygląd graficzny strony, sprawdzenie programu na forach internetowych oraz poddajemy program analizie z WHOIS. To wszystko ma sprawić, że zainwestowane przez nas pieniądze, choć w większym stopniu niż przez analizą DD będą bezpieczne.

Niebezpieczeństwo

Jak w każdej inwestycji, niestety istnieje pewne ryzyko. Jeśli chodzi o programy HYIP ryzyko jest duże, potrafimy je nieco zmniejszyć używając DD. Jednak podstawową tutaj zasadą jest to, że nigdy nie możesz być w 100% pewien, że dany program będzie istniał. W świecie HYIPów wszystko polega na prawdopodobieństwie i trzeba sobie to wbić raz na zawsze do głowy! Musisz po prostu nauczyć się unikać najgorszych oszustów i najbardziej nieuczciwych programów oraz nauczyć się rozkładać zyski.

W artykule wykorzystano fragmenty ebooka Piotra Obmińskiego pt. „HYIP – Najszybsza droga do bogactwa…czy wirtualna ruletka, czyli dlaczego warto i jak inwestować w HYIP”

e-bookmarket.pl – Najlepsze ebooki i audiobooki w sieci ! |
HYIP – Najszybsza droga do bogactwa

Autorem artykułu jest Krzysztof Jachimowicz

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Poprzedni artykułKredyt od fiskusa
Następny artykułInteligencja ekologiczna
PODZIEL SIĘ