Polacy zarabiają miliony na domenach

0
1436
views

Kilka tysięcy Polaków poluje na nowe domeny, bo chce je odsprzedać z dużym zyskiem. Ostatnio dwa najdroższe adresy www kosztowały nowego właściciela 7,5 miliona złotych.

Jeszcze trzy lata temu koncern ITI zapłacił za adres www.n.pl „tylko” 150 tysięcy. Ale rynek się rozwija i mamy nową „gorączkę złota”.

Mamy gorączkę handlu adresami internetowymi. W zeszłym roku na zakup domen wydano ponad 3,5 mln zł. W tym roku rekord został już pobity. Na zakup pakietu branżowych adresów firma oponiarska wydała 7,5 mln zł.

Bydgoska firma Oponeo starała się o adres Opony.pl już od sześciu lat. Ostatecznie, żeby przejąć dwa najbardziej pożądane adresy w branży: Opony.pl i Ogumienie.com, musiała kupić całą firmę handlującą oponami Favonie Trading Ltd. Zapłaciła za nią 13,2 mln zł, z czego zaledwie 5,7 mln zł kosztowały udziały firmy, a pozostałe 7,5 mln zł to adresy i sklep internetowy.

Propozycja: Kup domenę wraz z sklepem internetowym SKLEP EKOMIKO.COM, http://www.sklepekomiko.com/ w cenie 20 000 zł Kontakt e-mail. redakcja@ecoportal.com.pl

WIĘCEJ NA: http://dziennik.pl/