Świadoma Szkoła, czyli nowe warsztaty dla młodzieży

0
1332
views


Organizacja szkoleniowa Grupa Sukcesu nawiązała współpracę z portalem OniOna.info. Bezpłatne zajęcia Praktyka Sukcesu dla młodzieży zostały rozbudowane o kolejną ciekawą propozycję – Świadoma Szkoła.

Młodość rządzi się swoimi prawami. Nastolatki wchodząc w świat dorosłych mogą czuć się nieco zagubieni i zdezorientowani. Toteż szukają informacji w czasopismach i internecie, podpytują kolegów.

Szkoła uczy wielu istotnych kwestii – matematyki, czyli królowej nauk, języka polskiego, historii… Zapomina jednak o bardzo ważnej, a jednocześnie kontrowersyjnej sprawie związanej z dojrzewaniem młodzieży. Jak im powiedzieć o miłości i seksie w taki sposób, by dokonywali w przyszłości świadomych wyborów?

Dlaczego jest to takie ważne? Jeśli nie usłyszą odpowiedzi na swoje pytania z ust ekspertów, to zaczną szukać ich na własną rękę… i nie wiadomo, na jakie “wskazówki” trafią.

Kto skorzysta z tego projektu? W spotkaniach uczestniczy młodzież w wieku gimnazjalno-licealnym, gdyż właśnie w tym wieku często następuje inicjacja seksualna. Jak podają statystyki aż 16% dziewcząt i 27% chłopców zostaje rodzicem przed 15 rokiem życia. 17 mln tych młodych ludzi szuka regularnie w internecie informacji (92% codziennie) na temat zakochania i współżycia.

Jak sprawić, by Twoje dziecko poznało temat z właściwej strony? Spotkanie mogą bezpłatnie zorganizować zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a szkoła, która się na to zdecyduje, otrzymuje certyfikat za otwartą postawę. Zajęcia prowadzą specjaliści – psycholodzy i seksuolodzy z doświadczeniem w komunikacji z młodzieżą.

Informacje szczegółowe na stronie: http://szkoly.praktykasukcesu.pl .

Źródło: KnowMore.pl