Warszawa tonie w śmieciach.

1
1357
views

Władze stolicy chcą nowego podatku. Ponad 4 tysiące wykrytych nielegalnych wysypisk śmieci w Warszawie. Mandaty na ponad 100 tys. zł. I nic.

Likwidacja dzikich składowisk co roku kosztuje władze stolicy kilka milionów złotych – donosi „Życie Warszawy”.
Najgorsza sytuacja jest na Pradze-Południe, w Rembertowie, Wesołej i Wawrze, ale mieszkańcy podrzucają odpady także w parkach i na terenach wypoczynkowych: w lasach Kabackim i Bielańskim czy w Białołęce.

Na dzikich wysypiskach straż miejska znajduje nie tylko worki ze śmieciami z kuchni, ale również pozostałości po remontach. Zdarzają się też groźne dla zdrowia płyty eternitowe oraz stary sprzęt elektroniczny czy meble.
Władze stolicy twierdzą, że jedynym wyjściem, aby ukrócić ten proceder jest zmiana prawa i wprowadzenie tzw. podatku śmieciowego.

Każdy mieszkaniec zapłaci go raz w roku i nie będzie miał interesu w tym, by sztucznie zaniżać ich objętość swojego kubła – mówi Agnieszka Kłąb z biura prasowego stołecznego ratusza.

AJ

Źródło: www.zw.com.pl

1 KOMENTARZ

 1. LUDZIE A WYSYPISKO ŚMIECI…..

  Widać , że LUDZIE liczą dziś tylko pieniądze i nie dbają o to co będzie dalej….z ich środowiskiem naturalnym!!!
  RECYKLING i sortowanie śmieci , też nie zawsze przynosi właściwe rezultaty, ponieważ zawodzą LUDZIE , którzy zamiast posortować i powrzucać we właściwe pojemniki TO WRZUCAJĄ ŚMIECI ZUPEŁNIE INACZEJ.

  DEMORALIZUJĄ w tym temacie też firmy, które się recyklingiem zajmują!!Zdarzały się takie przypadki, że samochód zabierał z poszczególnych pojemników wszystko do jednej skrzyni ładunkowej!!
  LUDZIE obserwując take sytuacje przestawali sortować odpady…

  W RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ dzisiaj LUDZIE tez trafiają na „ludzkie wysypisko śmieci” czyli zostają bezrobotnymi , a jak im nie pomoże nawet bezdomnymi.Nazywa to się w nomenklaturze UE : OSOBY SPOŁECZNIE WYKLUCZONE!1

  W tym temacie decydenci i inżynierowie LUDZKIEGO RECYKLINGU skutecznego się nie dopracowali…, bo mamy w POLSCE coraz więcej
  bezrobotnych i biednych rodzin.

  zapraszam do współpracy za http://www.fundacja-slawpol.eu

  Pozdrawiam z Gdańska

  PREZYDENT

  SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI