Uroda na cztery pory roku

0
1260
views

Każda z nas powinna dbać o urodę nie zależnie od wieku, typy cery czy też pory roku. Jest to potrzebne nie tylko ze względu na względy higieniczne ale też poprawi to nasze samopoczucie a tym samym wzrośnie nam pewność siebie.

Oto kilka sposobów jak pielęgnować skórę.
Nie powinno się myć twarzy mydłem. Wtedy ze skóry usuwane są: brud, tłuszcz, złuszczony naskórek, a także wiążące wilgoć substancje. Efekt- skóra jest szorstka i sucha. Zamiast mydła powinno używać się syntetycznych detergentów, np. mleczek oczyszczających, ponieważ są one bardzo łagodne dla skóry i nadają się do zmywania makijażu.
Należy używać kosmetyków, które są odpowiednie dla naszej skóry. Wyróżnia się skórę suchą, normalną i tłustą. Jeśli będziemy używać kremów nie przeznaczonych dla nas to nasza skóra będzie się pogarszała. Pamiętajmy o odpowiednim doborze kosmetyków.
Pamiętaj o śnie, średnio sześć- siedem godzin. Śpij regularnie i nie jedz przed snem, to nie korzystnie wpływa na nasz organizm, nie możemy wtedy zasnąć, budzimy się w nocy. Zbyt długi sen nie jest wskazany, dlatego należy pamiętać o odpowiednich dawkach snu dla naszego organizmu.

Pij dużo wody, minimum 2 litry dziennie. Woda pomaga pozbyć się toksyn z ciała i oczyszcza nasz organizm. Dzięki temu będziesz zdrowsza i ładniejsza. Zrezygnuj z używek. Uzależniają, pochłaniają pieniądze a na dodatek nie korzystnie wpływają na cerę. Jedz za to warzywa i owoce, mają one w sobie dużo witamin, które są potrzebne organizmowi.

Akceptuj siebie. Przecież jesteś piękna. Najważniejszy jest stan emocjonalny. Jeśli czujesz się dobrze, jesteś uśmiechnięta to tak odbierają Cie inni i nie patrzą na Twoje niedoskonałości. Żadna z nas nie jest przecież idealna, ale każda z nas jest sobą jest piękna, niezależna i szczęśliwa. Głowa do góry.

Ćwicz codziennie. Przyszła wiosna, dlatego też zamiast samochodem, do pracy wybierz się rowerem. Bezruch szkodzi twojej urodzie. Postanów sobie, że od dziś będziesz ćwiczyć, chociaż 10 min dziennie. Twoje pośladki, piersi, brzuch staną się jędrne, twoja twarz i oczy będą błyszczeć. Wszyscy to zauważą. Gdy jesteś zdrowa jesteś przecież piękna.

Pamiętaj, najważniejsze to zaakceptowanie swego ciała i pokochanie siebie. Z wnętrza płynie przecież nasze prawdziwe piękno, które sprawia, że jesteśmy szczęśliwe. Kompleksy i brak akceptacji jedynie szkodzą twojej urodzie. Niezależnie od pory roku pamiętajmy o pielęgnacji naszego ciała, o uśmiechaniu się i zdrowym odżywianiu.

www.ZielonyDziennik.pl, Aneta Świderska