Włosy pod ścisłą ochroną

0
1435
views

Lato, to czas, w którym trzeba dbać o nasz wygląd, nie tylko ze względu na to, że dużo czasu spędzamy w towarzystwie.

Promienie słoneczne każą nam, byśmy odpowiednio chronili naszą skórę, ale także włosy. One nie lubią słońca. Latem włosy stają się bardziej suche, łamliwe, rozdwajają się, plączą i płowieją, dlatego w tym okresie należy chronić je ze zdwojoną siłą. Pielęgnację włosów należy dopasować do ich rodzaju.

W letnim okresie skóra głowy bardziej się poci, a włosy częściej się przetłuszczają. Latem powinniśmy myć włosy, gdy tylko poczujemy taką potrzebę. Należy używać łagodnych szamponów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji, najlepiej, by były z filtrem. O dodatkową ochronę naszych włosów zadbają specjalne maseczki i balsamy, które wzmacniają włosy. W drogeriach znajduje się wiele odżywek przeznaczonych do ochrony w letnie dni.

Nie można latem chodzić z mokrymi włosami. Woda skupia promienie słoneczne ( dlatego też szybciej opalamy się będąc nad morzem albo w morzu). Gdy słońce, woda i wiatr zaczną „działać na nasze włosy”, staną się one wtedy suche, poplątane i nie miłe w dotyku, dlatego warto pamiętać, że przed wyjściem należy dokładnie wysuszyć włosy.

Latem możemy używać kosmetyków do pielęgnacji przez cały czas, tylko co ważne musimy wieczorem pozbyć się ich, ponieważ nasza skóra też chce odpocząć. W drogeriach dostępne są lakiery z filtrami, które chronią nasze włosy i przy okazji je utrwalają.
Warto pamiętać, że każdy rodzaj włosów należy inaczej pielęgnować. Najmniej problemów sprawiają włosy normalne. Wystarczy umyć je trzy- cztery razy w tygodniu i zastosować odpowiednią odżywkę. Włosy normalne należy pielęgnować delikatnymi szamponami i odżywkami. Nie powinno się nakładać odżywki na całe włosy, ponieważ będą one sprawiały wrażenie ciężkich. Nie powinno się także używać suszarki ponieważ strasznie wysusza ona włosy.
Bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne (modelowanie, suszenie) są włosy suche. Taki typ włosów należy myć szamponami nawilżającymi, oraz regenerującymi, ponieważ włosy są wyjątkowo łamliwe i bez połysku. Należy także kilka razy w tygodniu nakładać specjalną odżywkę przeznaczoną do tego rodzaju włosów. Włosy należy suszyć zimnym strumieniem powietrza, trzeba unikać słońca, oraz solarium. Nie powinno się używać gorącego powietrza, który powstaje z lokówek, prostownic, oraz suszarki.

Codziennie powinno się myć włosy przetłuszczone, ponieważ podczas upałów, takie włosy szybko się sklejają, tracą swą świeżość i przyciągają kurz i bród. Powinno się używać szamponów do włosów przetłuszczonych, najczęściej mają one wyciągi z aloesu, rumianku co dodaje włosom objętości i witalności. Odradza się stosowanie odżywek i balsamów bez spłukiwania, ponieważ powodują one wrażenie ciężkich i przetłuszczonych. Do modelowania także należy wybierać kosmetyki lekkie, które zwiększają puszystość.

Latem należy szczególnie dbać o włosy, ponieważ nie chcemy, by były one słabe, przetłuszczone, czy też suche. Latem nie powinno się farbować włosów, suszyć, oraz modelować mechanicznie. Latem nie zapominajmy o kapeluszu, który chroni skórę włosów i w tym sezonie jest wyjątkowo modny. Dbajmy o włosy, są one naszą wizytówką.

www.ZielonyDziennik.pl, Aneta Świderska