Czystaojczysta w Koneserze

0
893
views

Jak wszyscy dobrze wiemy, warszawska Praga słynie nie tylko z zabytkowych zakątków oraz starych, wyglądem przypominających czasy międzywojenne kamienic. Praga, to również skupisko wielu klimatycznych miejsc – klubów oraz pubów o charakterystycznych nazwach i nietuzinkowych wystrojach wnętrz.

Pod koniec lipca, odbyło się otwarcie klubokawiarni „Czystaojczysta”, która usytuowana jest na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Miejsce cieszy się jak dotąd dużym zainteresowaniem. Podczas otwarcia lokalu odbył się koncert Natu. We wnętrzach Czystej dominują barwy szarości i bieli – połączone z drewnem. Jest prosto, jak przystało na miejsce z historią. Przy dopisującej pogodzie, można spędzić czas na podwórzu, gdzie na gości czekają stoliki, krzesła i kanapy – można wypić, smacznie zagryźć i posłuchać dobrej muzyki. W środy odbywa się cykl spotkań „Środa Konesera”, podczas których serwowane były jak dotąd przeróżne kawy, wina oraz wódki smakowe. Ponadto, weekendowe imprezy z Czystą zaczynają się już w każdy czwartek i trwają poprzez piątek, aż do soboty. Każdy znajdzie coś dla siebie – zależnie od dnia – funk, soul, r’n’b, disco&boogie, elektro. W sobotnie i niedzielne poranki warto wybrać się na SKS do Czystej. Od 12:00 na podwórzu klubokawiarni, będzie można rozruszać ciało (badminton, hula hop, piłka na betonie, skakanka) w rytmach lecącej z głośników chilloutowej muzyki, a podczas przerwy wypić pyszną kawę i zagryźć chrupiącym croissantem.

Jak widać, Czystaojczysta kusi nie tylko swoim miejscem, ale i ciekawą organizacją. Już w najbliższą niedzielę (4.09), Czysta zaprasza na Święto Ząbkowskiej. KULmixTura, to impreza podczas której z głośników będą płynęły same karaibskie, latynoskie i afrykańskie rytmy. Od 12:00 do 14:00 – warsztaty; nauka gry na congach i bębnach. Zaś o 20:00 rozpocznie się wieczór z muzyką kubańską. Zagrają Rey Cuza P. oraz Jacek Żelazek. Jednym słowem – cała niedziela w rytmach niecodziennych klimatów. Ząbkowska 27/31 zaprasza.

Kasia M.