Pierwszy szkic nowego Hyundaia i30

0
900
views

Hyundai pokazał pierwszą komputerową wizualizację kolejnej generacji modelu i30. Koncern liczy, że wpłynie on na dalsze umacnianie się tej marki w Europie.

Światową premierę zaplanowano na wrzesień 2011 r., kiedy będą odbywały się targi motoryzacyjne we Frankfurcie.

– „Nasz europejski zespół projektantów stworzył samochód, który w pełni odzwierciedla aktualny slogan marki ‚New Thinking. New Possibilities.’ (Nowe Myślenie. Nowe Możliwości.). Nowy i30 będzie doskonale wyglądał na europejskich drogach dzięki wyróżniającej i pewnej sylwetce. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze opinie na temat modelu po zaprezentowaniu go po raz pierwszy we Frankfurcie” – powiedział Allan Rushforth, Wiceprezes Hyundai Motor Europe.

– „Projektując i30 używaliśmy wyrazistych, płynnie prowadzonych linii, aby samochód miał sportowy wygląd i sprawiał wrażenie będącego w ruchu nawet podczas postoju. Wizualizacja oddaje nasze dążenie do zachowania mocnej sylwetki o sportowym charakterze i dynamicznych kształtach. Dzięki temu i30 jest bardzo zbliżony do wprowadzonego niedawno do sprzedaży modelu i40, a Klienci mogą w tych dwóch samochodach łatwo rozpoznać unikalny język projektowania marki Hyundai.” – zapewniał Thomas Bürkle, główny projektant Hyundai Motor Europe.

Nowy i30, tak jak jego poprzednik, został zaprojektowany w Centrum Projektowym Hyundai Motor Europe w niemieckim Rüsselsheim.

www.ZielonyDziennik.carfocus.pl