Samochód z koszmarów

0
1130
views

Brytyjska firma Warranty Direct wybrała najbardziej awaryjne podzespoły samochodów i stworzyła wirtualny „samochód z koszmarów”.

Pojazd ten psułby się co dwa miesiące, a łączny koszt wszystkich jego napraw każdego roku wynosiłby około 10 000 zł. Jakie części znalazłyby się w tym samochodzie?

Najczęściej psujący się samochód miałby silnik z MG TF, zawieszenie BMW M3, układ elektryczny Renault Megane, skrzynię biegów Land Rovera Freelander oraz hamulce Audi A8. Znalazłaby się w nim również klimatyzacja z Seata Alhambry, systemy chłodzenia i ogrzewania z Seata Toledo oraz układ kierowniczy Volvo C70.

Blisko 40 proc. BMW M3 co roku wymaga naprawy elementów osi i zawieszenia. Podobna ilość Renault Megane ma usterki elektryczne. Około 20 proc. Land Roverów Freelander doznaje usterek skrzyni biegów, każdego roku co piąte Audi A8 w Wielkiej Brytanii wymaga naprawy układu hamulcowego. Co roku w ponad 12,5 proc. Seatów Alhambra zepsuje się klimatyzacja.

Lista została stworzona na podstawie bazy danych 50 000 ubezpieczeń Warranty Direct i dotyczy samochodów o przeciętnym wieku pięciu lat.

www.zielonydziennik.carfocus.pl