Spotkanie z wolną kulturą, edukacją i nauką!

0
1306
views

Przez trzy dni września od 16 do 18 Warszawa stanie się stolicą wolnej kultury, edukacji i nauki. Do stolicy zjadą się aktywiści międzynarodowego ruchu Creative Commons ,artyści ,naukowcy z najlepszych światowych uczelni, badacze prawa i kultury z całego świata. Zapraszamy na pierwszy zjazd Creative Commons organizowany w tej części Europy (poprzednie edycje odbywały się w Bostonie, Rio de Janeiro, Dubrowniku i Tokio). Więc jest to niepowtarzalna okazja.

W programie 3-dniowego zjazdu oprócz obrad członków organizacji ,zaplanowano cykl spotkać otwartych dla szerszej publiczności, liczna warsztaty, koncerty wyśmienitych artystów i imprezy klubowe. Podczas wieczornych imprez muzykę nawiązującą do idei wolnej kultury zagrają m.in. Marcin Masecki, Masala Sound System, Usta, Axmusique.

Tenże zjazd będzie również wspólnym świętowaniem sukcesów CC przed zbliżającymi się 10-tymi urodzinami organizacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o otwartości, podyskutować o przyszłości prawa autorskiego i kultury w sieci ,koniecznie zarejestruj się na zjazd!

Warto wspomnieć również o tym, że dzień przed zjazdem 15 września ,otworzy się również Sharism Makerlab, dwudniowe otwarty warsztat projektowy z udziałem programistów, muzyków, projektantów, oraz działaczy na rzecz otwartości. Podczas tego wydarzenia wszyscy uczestnicy będą wspólnie tworzyć projekty w trzech ścieżkach: audio, wideo oraz tekst, które potem zaprezentują publiczności podczas piątkowej wystawy. I wiele wiele innych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy! Naprawdę warto!

Krzysztof Urbański