Zapowiedź Derbów Warszawy!

0
1207
views

Już w niedzielę 18 września o godzinie 17.00 przy ulicy Konwiktorskiej 6 odbędą się 75. Derby Warszawy. Jeden z najważniejszych meczy w Polsce pomiędzy stołecznymi drużynami Polonii i Legii.

Pierwszy mecz derbowy został rozegrany 10 czerwca 1921 r. wtedy Polonia Warszawa wygrała z Legią 8-0. Dotychczasowo podczas 74 potyczek pomiędzy tymi drużynami 28 razy ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Legii ,natomiast 27 razy drużyna Czarnych Koszul, 19 razy był podział punktów i panowało bezkrólewie.
Derby zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kibiców i odpowiadało na pytanie kto panuje w Warszawie, która drużyna jest lepsza. W zeszłym sezonie Polonia u siebie wygrała 3-0, natomiast przy Łazienkowskiej 3 mecz skończył się wynikiem 1-0 dla Legii.

Po ostatniej kolejce ligowej obie drużyny będą chciały się wykazać nadrobić stracone punkty, gdyż oba zespoły przegrały swoje spotkania w T-mobile Ekstraklasie. Polonia Warszawa przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 3-2, zaś Legia doznała zaskakującej porażki u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-1.
Legię przed meczem derbowym czeka jeszcze trudny i prestiżowy pojedynek w fazie grupowej Ligi Europy z PSV Eidhoven.

W niedziele czeka nas niesamowite widowisko pełne walki, emocji. Niestety z powodu niewielkiej ilości biletów przekazanych Legii przez Polonię ( jedynie 350), kibice Legii Warszawa postanowi nie uczesniczyć w meczu derbowym.

Zapraszamy do oglądania!

Krzysztof Urbański