Wielka Kampania Życia

0
1453
views

Rak piersi jest jedną z najczęstszych chorób, z którymi zmagają się kobiety powyżej 30 roku życia. W Polsce, każdego roku, 15 tys. kobiet zmaga się z tym rodzajem nowotworu.

Dlatego też, tak ważna jest edukacja w zakresie samodzielnego badania piersi, a co za tym idzie – wczesnego wykrywania raka oraz jak najszybszego leczenie choroby.

Już od 14 lat, firma kosmetyków Avon we współpracy ze stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum, organizuje ogólnopolską akcję rozpowszechniającą profilaktykę raka piersi.
Marsz Różowej Wstążki wyruszy 24 września (sobota) o godz.12:00 spod Hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu i przejdzie w kierunku Fontann na warszawskim Podzamczu. Tam właśnie będzie czekało Różowe Miasteczko Avon wraz z gabinetami, w których uczestniczki marszu będą mogły bezpłatnie wykonać badanie USG oraz mammografię. Będą również prowadzone warsztaty uczące, w jaki sposób można dokonać samodzielnego badania piersi.
Wśród atrakcji – występ gwiazd: Małgorzaty Ostrowskiej, Kasi Klich, Sabiny Golanowskiej oraz Ani Wiśniewskiej. Ponadto, na Placu Teatralnym odbędzie się także koncert Pauliny i Natalii Przybysz. Dziewczyny kolejno wykonają swój własny repertuar, a następnie powrócą do dawnych lat i wspólnych, największych hitów zespołu Sistars.

Patronatem Honorowym imprezy są: Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Katarzyna Mazuruk