Rozbudowa Szpitalu przy Niekłańskiej

0
1300
views

Ponad 100 nowych miejsc przybędzie w stołecznym szpitalu dziecięcym przy ulicy Niekłańskiej dzięki rozbudowie , która zostanie rozpoczęta w październiku. Podobno już nawet podpisano umowę z wykonawcą. Budowa nowego budynku ma potrwać około 2 lat.
Jak wiadomo do nowego budynku zostaną przeniesione Szpitalny Oddział ratunkowy (SOR), oddział intensywnej terapii, blok operacyjny oraz oddział pooperacyjny. Budynek będzie liczył cztery kondygnacje, ma być super nowoczesny, wybudowany zostanie wedle najnowszych technologii. zostanie wyposażony w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt medyczny.
Szpital modernizowany jest sukcesywnie od lat, ale dotychczas udało się wyremontować ok. 30 proc., ponieważ remonty są przeprowadzane tak , by nie zamknąć oddziału. Kluczową rolę odgrywa tu zwiększona liczba miejsc, żeby sprostać wymaganiom i potrzebom małych pacjentów. Dzięki rozbudowie przybędzie około 130 łóżek.
Ta część szpitala, gdzie obecnie znajdują się oddziały, które mają być przeniesione do nowego budynku, zostanie wyremontowana – powstaną w niej nowoczesne jedno, dwu- i trzy osobowe sale z łazienkami wedle najnowszych standardów oraz dostosowane do potrzeb najmłodszych.
Środki na rozbudowę szpitala pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Szpital na Niekłańskiej to jedne z najważniejszych miejsc na Mazowszu jeśli chodzi o leczenie dzieci.To właśnie tutaj znajduje się jedyny w regionie SOR dla dzieci.
W szpitalu przy Niekłańskiej rocznie hospitalizowanych jest ok. 13 tys. pacjentów, szpitalny SOR przyjmuje średnio 150 pacjentów dziennie.

Daniel Fijorek