Seks tani, jak nigdy

0
1523
views

Faceci nawet nie muszą się starać. Co czwarta kobieta idzie do łóżka z facetem już w pierwszym tygodniu znajomości – wynika z najnowszych badań.

To wywiera presję na pozostałe 75 proc. kobiet i zmienia randkowe oczekiwania mężczyzn – przekonuje „The Times of India”.

Kobiety coraz częściej decydują się na seks, nie oczekując długotrwałego związku i emocjonalnej więzi. To sprawia, że w „seksualnej ekonomii” cena seksu jest coraz niższa. Mężczyzna nie musi dużo inwestować, żeby kobieta wskoczyła mu do łóżka. Zamiast zaręczynowego pierścionka wystarczy drink w barze.

Zgodnie z aktualnymi badaniami, życie seksualne 30 proc. mężczyzn sprowadza się wyłącznie do fizycznego aktu bez uczucia – zauważa gazeta.

Mark Regnerus, socjolog zajmujący się „seksualną ekonomią” na University of Texas twierdzi, że balans przywróciłoby tylko „zasznurowanie sobie ud” przez kobiety. Cena seksu znów byłaby wysoka, a kobiety odzyskałyby kontrolę.

Strategie kobiet, chcących rozkochać w sobie mężczyznę, są dziś bardzo często skazane na niepowodzenie. Kosztują za dużo i trwają za długo – twierdzi „The Times of India”.

Źródło: timesofindia.indiatimes.com