Dzień Zielonej Prezydencji

0
1291
views

1 października na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. To doskonała szansa dla krakusów oraz turystów, aby poznać bliżej priorytety polskiej prezydencji – ochronę bioróżnorodności, klimatu oraz efektywność wykorzystania zasobów naturalnych.

Fundacja Aeris Futuro przygotowała mnóstwo niespodzianek!

Pod wieżą mariacką
Zapraszamy mieszkańców i turystów na plac Małego Rynku do udziału w grze planszowej, w której pionkami są sami gracze. Dla łasuchów mamy okolicznościowe pierniki. Koneserów roślin na pewno ucieszą nagrody w postaci kwiatów. Ciekawym świata i informacji o ekologii polecamy stoiska zaprzyjaźnionych organizacji społecznych. To wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo, która będzie porywać do tańca w artystycznym show. Wszystkie te działania przeprowadzane są na rzecz promocji trzech priorytetów polskiej prezydencji – ochrony bioróżnorodności, klimatu oraz efektywności zasobów naturalnych.

Zielona Gra Miejska
Dziesięć czteroosobowych zespołów weźmie udział w przygodowej grze miejskiej. Zawodnicy będą przemierzać krakowskie Stare Miasto, rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty. Będą musieli wykazać się wiedzą, sprytem i zwinnością. Na wygranych czeka nie lada gratka. Zwycięski zespół pojedzie na zaproszenie Europosła Bogusława Sonika do Brukseli, gdzie będzie mógł zwiedzać instytucje unijne oraz inne atrakcje stolicy Europy. Pozostali uczestnicy nie zostaną z pustymi rękami, – czeka na nich wiele ekologicznych upominków.

Konkurs Ekobiuro
Fundacja Aeris Futuro jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Dnia Ekobiura oraz konkursu dla pracowników firm. W tym roku już po raz drugi organizujemy konkurs Ekobiuro pod hasłem „Zielony Październik 2011”. Wyzwanie skierowane jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w okresie od 1 do 31 października zorganizować w swoim biurze ekologiczną akcję edukacyjną i przysłać krótką relację do 15 listopada. Więcej informacji na stronach: www.zielonewydarzenia.pl, www.aresi.eko.org.pl.

Ola Raszczuk

notka prasowa