Zmiana rozkładu jazdy pociągów

0
1235
views

Od niedzieli 11 grudnia w całej Europie zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Co oznacza to dla łódzkiego pasażera? Zmienią się godziny odjazdów najbardziej popularnych połączeń.

O innej godzinie odjedzie pociąg do Warszawy, Sieradza czy Łowicza.

         Nowy porządek może tylko cieszyć, zwłaszcza tych, którzy wybierają się do stolicy. Pociąg jadący do  Warszawy jak i wracający z niej zatrzyma się aż w trzech miejscach Łodzi – na dworcu Łódź Chojny, Łódź Widzew oraz Łódź Kaliska. Dotychczas na takie udogodnienie mogliśmy liczyć tylko w godzinach szczytu. Wyjątkiem będzie pociąg przyjeżdżający do Łodzi o godzinie 17:30. Minie on stację Łódź Widzew bez zatrzymywania się na niej.

         Zmniejszy się ilość połączeń na trasie Zduńska Wola – Sieradz, z powodu remontu wiaduktu na Warcie. W większości kursy Przewozów Regionalnych nie zmienią godzin swoich odjazdów.

         Zmianie godzin odjazdów pociągów towarzyszy akcja informacyjna skierowana do pasażerów. PKP zapowiada, że w najbliższych dniach na dworcach pojawią się mobilni informatorzy. Już od siedmiu dni na stacjach znaleźć możemy plakaty informujące o wydarzeniu.

         Przypominamy, że od 16 października wyłączony z ruchu został dworzec Łódź Fabryczna. Powodem zamknięcia jest plan poddania go gruntownej, paroletniej przebudowie. Wg planów stacja zostanie zbudowana pod ziemią a dworzec zostanie połączony podziemnym tunelem z dworcem Łódź Kaliska. Nowy obiekt będzie posiadał cztery perony, a schowany będzie pod powierzchnią ziemi na głębokości 16,5 metra. Planowo ma zostać wybudowany w ciągu 42 miesięcy.