Ostatnie dni najsłynniejszego łódzkiego neonu

0
1058
views

Już w najbliższy poniedziałek zdjęty zostanie charakterystyczny dla Łodzi neon „Łódź Fabryczna”. Napis zostanie ułożony na placu budowy do czasu decyzji o jego dalszych losach.

Przebudowa Dworca Łódź Fabryczna od tygodni budzi wiele emocji. Skończyły się właśnie konsultacje społeczne na których mieszkańcy Łodzi, mogli zgłaszać swoje pomysły dotyczące modernizacji obiektu. Niespodziewanie minister transportu Sławomir  Nowak  oświadczył, że wycofuje się z projektu Kolei Dużych Prędkości. Wywołało to popłoch, szczególnie w naszym mieście, gdyż podważyło to sens przebudowy   dworca i planów podziemnych tuneli kolejowych, które mają zostać zbudowane pod Łodzią. Pociągi Kolei Dużych Prędkości miały przejeżdżać przez Łódź, zatrzymując  się na nowoczesnym, podziemnym dworcu Łódź Fabryczna. Następnie tunelem pod Śródmieściem, Polesiem i Retkinią miały jechać dalej, nie zmniejszając swojej prędkości mimo przejazdu przez duże miasto. 

Ja ostatecznie nie żegnam się z projektem Kolei Dużych Prędkości. Z chwilą kiedy pan minister przyjrzy się dogłębnie temu projektowi, który jest przyszłościowy stwierdzi, że chcąc dogonić cywilizację zachodnią, musimy dokonać w pewnym momencie przeskoku – mówiła w wywiadzie dla MM-ki Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Dokładne plany budowy dworca to wciąż jedna wielka tajemnica. Prezes Torpol-u Tomasz Swekleja zapowiada, że szczegóły projektu poznamy najwcześniej w lutym przyszłego roku.