The New York Times poleca Łódź.

0
1056
views

Jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników poleca nasze miasto Łódź jako miejsce warte odwiedzenia w roku 2012.

Trzecia pod względem nakładu gazeta w Stanach Zjednoczonych w artykule pt. „45 places to go in 2012”  ulokowała nasze miasto na 43 miejscu listy pozycji wartych odwiedzenia w 2012 roku. Łódź znalazła się w plebiscycie w towarzystwie  takich miejsc jak Panama, Londyn czy Tokyo.

Amerykańcy dziennikarze nazywają nasze miasto drugim Hollywood, zwracając uwagę na bogatą tradycję filmową oraz wielkość filmowych nazwisk związanych z miastem. Redakcja chwali Łódź za wykorzystanie pofabrycznej  zabudowy. Zachwyca się Manufakturą oraz MS2. Times wspomina także o studio filmowym Davida Lyncha oraz awangardowym centrum festiwalowo-kongresowym zaprojektowanym przez Franka Gehry'ego
Problem w tym, że oba te projekty, tak bardzo docenione przez The Times, mogą w Łodzi nigdy nie powstać.
Artykuł The Times'a można przeczytać na stronie: http://travel.nytimes.com/2012/01/08/travel/45-places-to-go-in-2012.html?pagewanted=all

 

Blanka Rogowska