Niedługo w stolicy „Zima w mieście"

0
1099
views

Mali warszawiacy od 16 stycznia będą mogli bawić się na imprezach zaplanowanych w ramach tegorocznej „Zimy w mieście”. Z różnorodnych imprez na terenie stolicy skorzysta dziennie ponad 10 000 dzieci i młodzieży.

W akcji „Zima…” i „Lato w mieście” mamy wypróbowane recepty. Powtarzamy je, bo się sprawdziły i są dobrze odbierane przez dzieci – poinformował wiceprezydent Włodzimierz Paszyński.

Dzieci będą mogły uczestniczyć w różnych warsztatach, kółkach teatralnych, uczyć się gotowania, pogłębiać wiedzę w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzić warszawskie zoo, skorzystać z lekcji muzealnych w Królikarni i wiele, wiele innych.

W tegorocznej edycji akcji dzielnice przygotowały 106 punktów dziennego pobytu. Biuro Edukacji zorganizowało 6 punktów dziennego pobytu dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, w szkołach specjalnych.

Obecna na konferencji dyrektor Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk przypomniała, że na zakończenie „Zimy w mieście”, 27 stycznia, w Sali Kongresowej odbędzie się przygotowany przez dzieci i młodzież musical „Rebella” w reżyserii Cezarego Domagały z muzyką Piotra Rubika.

Uczniowie będą mogli skorzystać z różnych ciekawych zajęć sportowych i warsztatów w 162 punktach zajęć specjalistycznych. W przygotowano 14 lodowisk. Dzielnicowe i Miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji udostępnią bezpłatnie dzieciom i młodzieży 29 obiektów sportowych.

– Zapraszamy dzieciaki do zajęć ruchowych, jak np. wspinaczki na ściankach, gry w piłkę nożną czy jazdy na łyżwach – dodał Janusz Samel, wicedyrektor Biura Sportu i Rekreacji.

Na tegoroczną "Zimę w mieście” władze miasta przeznaczą ponad 2,5 mln zł.

Więcej na: um.warszawa