Xbox 720 – jaka będzie nowa konsola Microsoftu?

1
1309
views

Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami pracowników Sony, następnej odsłony konsoli PlayStation możemy spodziewać się dopiero po ruchu, wykonanym przez najgroźniejszego konkurenta japońskiej firmy. Co zatem wiemy o Xboksie kolejnej generacji?

Plotki przybierają na sile. To zupełnie naturalne, w końcu starzy użytkownicy liczą na zupełnie nowe doświadczenia, a przyszli posiadacze Xboxów chcieliby zaopatrzyć się w urządzenie, które nie zostanie zastąpione nowym modelem po paru miesiącach. Stąd szum i przepowiednie, których nie powstydziłby się nawet Wróż Maciej.

Gwarancji na sprawdzalność pogłosek nikt nam nie da, a zwłaszcza ich główny beneficjent – Microsoft. Mimo wszystko pokusiliśmy się o wyłapanie z eteru tych teoretycznie najbardziej prawdopodobnych.

Zacznijmy od najważniejszego - daty premiery. Zgodnie z informacją, którą wyjawił Cedrick Delmas, szef marketingu francuskiego oddziału Microsoftu, podczas wywiadu dla strony Le Point, wiemy kiedy nie spodziewać się nowej konsoli: "- Jesteśmy częścią przemysłu, który wiele mówi, który lubi opowiadać historie. Nie jestem przekonany, że to stanie się w tym roku. Cykl Xboxa 360 nie jest jeszcze zakończony. Dowodem jest to, że nie dostrzegamy logiki cięcia cen w tym roku. Trzeci kwartał to wciąż zbyt wcześnie. Pewne jest, że nic nowego nie wydarzy się w 2012 r.". Być może nie jest to dowód ostateczny, ale dość solidna poszlaka. Serwis IGN posuwa się jeszcze dalej utrzymując, że Xbox 720 pojawi się w sklepach dopiero na przełomie października i listopada 2013 r.

Źródło: pej.cz

1 KOMENTARZ