Trasa Uniwersytecka pełną parą

0
1224
views

Połączenie bydgoskich ulic Powstańców Wielkopolskich i Wojska Polskiego estakadą, czyli jedna z największych tego typu konstrukcji w Polsce jest prawie na półmetku – stan zaawansowania prac to 45,1%.

Trwa betonowanie ustrojów nośnych, wykonywane są kolejne przęsła, prowadzone są roboty związane z rusztowaniami mostu głównego przez Brdę. Wykonane już zostały roboty fundamentowe, zaawansowane są także prace nad filarami. – To największa inwestycja drogowa w historii Bydgoszczy.
Usprawni znacznie komunikację w naszym mieście, będzie także wyznacznikiem standardów w myśli inżynieryjnej i konstrukcyjnej – mówi prezydent Rafał Bruski.

Wykonawca to konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź S.A., Firma Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. Bydgoszcz oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Kobylarnia. Wartość tej inwestycji to ponad 207 mln zł. Dwujezdniowa trasa o długości ponad 1,5 km to m.in. osiem obiektów mostowych (estakady lewobrzeżna i prawobrzeżna, tzw. most nurtowy, dwa wiadukty od strony ul. Jagiellońskiej oraz kładka widokowa).

Więcej na: bydgoszcz