Firmy budowlane przed groźbą upadłości

1
1108
views

Duże polskie firmy materiały budowlane mają znaczne kłopoty finansowe, zagrożeni bankructwem są niektórzy wykonawcy i podwykonawcy polskich autostrad – powiedział wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury Janusz Piechociński. Zdaniem ekspertów, kłopoty wynikają m.in. z ostrej konkurencji i zatorów płatniczych.

Dziś duże firmy budowlane mają coraz mniejszą rentowność, a wiele firm wykonawczych skarży się na zachwianie płynności finansowej. "Pomimo prowadzenia różnorodnej działalności, duże firmy mają kłopoty finansowe. Mamy też do czynienia z zagrożeniem bankructwami niektórych wykonawców, z problemami z regulowaniem należności podwykonawcom" – zaznaczył.

Eksperci podkreślają, że kłopoty branży trwają już od kilku lat, a od czasu kryzysu w 2008 r. głośno było zwłaszcza o stagnacji w budownictwie mieszkaniowym. Ostatnio jednak pojawiły się informacje o kłopotach firm budujących m.in. autostrady, gdzie upadłość ogłosiła spółki Dolnośląskie Surowce Skalne, spółka Krug czy Hydrobudowa. W wielu przypadkach również i podwykonawcy stoją przed groźba bankructwa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty, co jest obecnie nagminną praktyką w branży budownictwa.

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Miała być euforia EURO 2012- Ciekawe rzeczy się dzieją na tej „zielonej wyspie ” żeby firmy budowlane upadały w wyniku budowania STADIONÓW , dróg i autostrad. Bo kredyty w bankach się skonczyly.
    Strach POmyśleć co się będzie działo gdy nie będzie inwestycji.

    Kredyt na budowę domu