Marsjański łazik z Klocków Lego

0
1208
views

Mali budowniczy stworzą wielu sobowtórów robota Curiosity, który dziś wyląduje na powierzchni Czerwonej Planety.

Dziś i jutro będą odbywały się zajęcia, na których dzieci zbudują z Klocków Lego robota badawczego Curiosity Organizatorem imprezy jest RoboCAMP, który na zajęciach chce zainteresować i wyedukować przyszłych naukowców i inżynierów.

Curiosity to najbardziej zaawansowany robot badawczy, jaki trafi na Marsa. Misja wysłania marsjańskiego łazika stanowi przełom w robotyce, pozwoli na dokonanie nowych odkryć, kluczowych dla przyszłych misji załogowych.

Zainspirowani tym wydarzeniem RoboCAPM postanowili zorganizować zajęcia dla dzieci i młodzieży, na których młodzi inżynierzy zbudują odpowiednika bohatera marsjańskiej misji. Główną ideą zajęć jest rozbudzenie zainteresowania matematyką, fizyką i informatyką, a także przełamanie strachu przed przedmiotami ścisłymi.

Konstruktorzy RoboCAMP rozpoczęli także budowę własnego, kosmicznego pojazdu. Łazik powstanie z LEGO Mindstorms NXT i będzie składał się będzie z ponad 5000 klocków.

Zajęcia odbędą się w Warszawie w dniach 6 i 7 sierpnia (poniedziałek, wtorek), na Al. Niepodległości 177, w sali nr 3 na I piętrze, w godz. 9.00 – 16.00.

Agnieszka Przedpełska