Święto teatru ciała

0
1110
views

Dwa nurty pantomimy: komediowy oraz literacki, już wkrótce będzie można zobaczyć w Teatrze na Woli. W najbliższą sobotę rozpocznie się tam 12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu.

Tegoroczny festiwal otworzy spektakl Paula Naniego, włoskiego mima, nazywanego „mistrzem gestu”. Będzie to komedia slapstickowa. Jedna historia zostanie opowiedziana na 15 różnych sposobów, między innymi: w konwencji filmu niemego, bez użycia rąk, jako horror, od tyłu, na sposób cyrkowy. Sztuka ta jest obecnie najczęściej wystawianym duńskim spektaklem na świecie.

Na scenie będzie można też oglądać wiele interesujących spektakli inspirowanych literaturą. 23 sierpnia przedpremierowo zostanie wystawiona sztuka Warszawskiego Centrum Pantomimy pt. „13 miesiąc / Requiem dla Brunona Schulza”. Spektakl nawiązuje do biografii pisarza. We wrześniu natomiast zobaczymy opowieść o dojrzewaniu do wolności, miłości i niezgodzie na przeciętność. Bohaterem „Madame” jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w nauczycielce języka francuskiego.

Podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu zaprezentuje się ponad 40 artystów z całego świata, którzy pokażą swoje etiudy. Impreza potrwa do 26 sierpnia. Szczegółowy program znajdziemy na: www.teatrnawoli.pl.

Aleksandra Kolasa

Źródło: Gazeta Wyborcza