Świętuj razem z wojskiem

0
1451
views

Prezentacja sprzętu wojskowego, koncerty, pokazy artystyczne, grochówka – te i wiele innych atrakcji czeka na warszawiaków, chcących uczestniczyć w obchodach Święta Wojska Polskiego.

Z okazji Święta Wojska Polskiego odbywa się Festyn Żołnierski. W różnych miejscach stolicy na przybyłych czeka moc atrakcji. Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego od godziny 13:30 będzie można oglądać pokaz sprzętu wojskowego. Usłyszymy tam również koncerty Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.
Muzeum Wojska Polskiego przygotowało pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Poza tym będzie można oglądać wyposażenie grup rekonstrukcji historycznej. W programie festynu znajdziemy również prezentacje artystyczne twórców z klubów wojskowych oraz koncert gwiazd programu „Jaka to melodia”. Na miejscu znajdziemy też kuchnię polową z punktem wydawania posiłków. Poza tym liczne ekspozycje będzie można oglądać w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. Wystawa rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do 20.

Organizatorzy festynu przygotowali również liczne atrakcje dla najmłodszych. Na dzieci, które przyjdą do Parku Muzeum Narodowego czeka tor przeszkód, zjeżdżalnie oraz ogródek plastyczny. Dorośli będą mogli natomiast oglądać pokazy tańca towarzyskiego i karaoke. Wystąpi też zespół rozrywkowy „Dragon”.

fot. MON

Aleksandra Kolasa