Legioniści rozgramiają Koronę Kielce 4:0

0
1037
views

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na własnym boisku przeciwników z Kielc i w pięknym stylu zainaugurowali ligowe rozgrywki. W meczu klasę pokazał Danijel Ljuboja, który zdobył trzy bramki.

Oba zespoły zagrały bez kilku zawodników. W Legii zabrakło Michała Żewłakowa, Miroslawa Radovicia i Michała Żyry. W Koronie nie zagrali Kamil Kuzera, Marcin Żewłakow i Paweł Sobolewski.

Na początku spotkania Korona Kielce zagrała agresywnie, wtedy gospodarze pozostawali w ofensywie. Sytuacja zmieniła się w 19. minucie, gdy Danijel Ljuboj trafił do bramki Zbigniewa Małkowskiego z rzutu karnego. Wcześniej jednak to podopieczni Leszka Ojrzyńskiego groźniej atakowali bramkę Dusana Kuciaka, który pewnie bronił wszystkie strzały.

Przed przerwą Ljuboja przeprowadził kolejną skuteczna akcję. Po dograniu głową Marka Saganowskiego, Serb precyzyjnie umieścił piłkę w bramce.

Kilka minut po zmianie stron Ljuboja po raz trzeci w tym meczu zatriumfował i zdobył gola strzelając sprzed pola karnego. Ostatni a bramka padła dzięki asyście Saganowskiego, który na kilka minut przed końcem meczu skutecznie interweniował wślizgiem, tak że piłkę do własnej bramki skierował Stano.

– Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, ale naszym celem było zwycięstwo i to zrobiliśmy – powiedział po meczu Daniel Łukasik.

 

foto: Mateusz Kostrzewa, legia.com

A.Przedpełska