Nowa Honda Jazz

0
1353
views

Honda Jazz. Japoński koncern samochodowy Honda produkował w latach 1982-1986 mały, miejski samochód pod nazwą Jazz. Powrócił on w wielkim stylu w 2002 roku, a niedawno został odświeżony przez projektantów z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Samochód należy do segmentu B, więc wsiadając do niego wydaje się, że nie ma w nim zbyt dużej ilości miejsca. Mimo wszystko jest go wystarczająco dużo, a na krótkie dystanse wygodnie podróżować może nawet pięć osób.

Jednak jest w tym samochodzie coś, co urzeka, jeśli chodzi o kwestię przestrzeni, zarówno dla pasażerów, jak i na bagaże – ciekawy system Magic Seats, który pozwala na przestawianie foteli. Wystarczy odpowiednio ustawić siedzenia i nasza Honda Jazz staje się samochodem rodzinnym. Chcesz coś przewieźć? Kilka ruchów i z samochodu robi się mini ciężarówka.

To interesujące rozwiązanie, które nadaje uniwersalności samochodowi. We wnętrzu pozytywne wrażenie sprawia deska rozdzielcza z wstawionymi gdzieniegdzie chromowanymi elementami. Do tego pomarańczowe podświetlenia, które ładnie kontrastują z resztą deski. Honda Jazz dostępna jest z dwoma silnikami benzynowymi o pojemności 1,2l oraz 1,4l. Nie powalają one osiągami, ale jest to przecież samochód miejski. Ich moc wystarczy, aby sprawnie poruszać się po mieście, a w weekend wybrać się poza miasto.

Honda Jazz jest więc ciekawą propozycją dla osób poruszających się każdego dnia po zatłoczonych ulicach, a od czasu do czasu wyruszających z rodziną na dalsze wyprawy.

PL