Jak urządzić małą łazienkę?

1
1769
views

Urządzanie łazienki może być bardzo przyjemną sprawą, jednak, gdy nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów to może to być nie lada wyzwanie.

Co zrobić, aby to pomieszczenie było ładne, wygodne i funkcjonalne, jeżeli ma kilka metrów kwadratowych?
To dość trudne zadanie, jednak możliwe do wykonania. Pierwszym koniecznym krokiem jest ustalenie, jakich urządzeń i przedmiotów potrzebujemy. Oczywiście musimy zrezygnować z dużych wanien, sporych rozmiarów pralki czy umywalki.

Obecnie na naszym rynku jest mnóstwo sprzętów przeznaczonych i dostosowanych do małych łazienek. Dobrze dobrany prysznic, ubikacja, umywalka i pralka mogą dać bardzo dobry efekt końcowy. Dodatkowo mała powierzchnia łazienki pozwoli nam kupić droższe i ładniejsze kafelki. 

Wybierając prysznic szukajmy wąskich kabin prysznicowych. Wybierając sedes zdecydujmy się na tali model, który jest wiszący. Dzięki temu instalacja oraz zbiornik na wodę są zamontowane w ścianie, a przez to niewidoczne. W ten sposób zyskujemy sporo miejsca. Poza tym takie rozwiązanie pozwala łatwiej utrzymać łazienkę w czystości. Umywalka powinna być z szafką. Pamiętajmy jednak, aby nie wybrać zbyt małej umywalki, ponieważ utrudnimy sobie codzienne czynności.

Warto rozważyć kupno umywalki narożnikowej. Jeżeli musimy mieć w łazience pralkę to wybierzmy węższy model, dobrym rozwiązaniem są pralki ładowane od góry. Jeśli natomiast jest taka możliwość to umieśćmy pralkę w kuchni. Dopilnujmy o odpowiednią wentylację. Łazienka z reguły jest miejscem, brzydkich zapachów, a jeżeli do tego jest to małe pomieszczenie bez okna to może się to stać dla nas dość uciążliwe.
Urządzenie łazienki powinno być również estetyczne. Dobór odpowiednich kolorów pozwoli optycznie powiększyć małe pomieszczenie. Jasne, stonowane kolory to odpowiednie rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Również lustro i dobrze dobrane oświetlenie mogą sprawić, że nasza malutka łazienka zyska na wyglądzie.

Dobrze przemyślany projekt i dobór odpowiednich urządzeń i dodatków sprawią, że nawet mała łazienka będzie budzić zachwyt u znajomych i rodziny.

 

pl

1 KOMENTARZ

  1. Urządzenie małej łazienki może okazać się wielkim problemem, każdy chciałby żeby była ona nowoczesna a wybór na rynku nie jest zbyt duży. Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy to czego szukaliśmy w salonie z łazienkami na przeciw Galerii Mokotów. Ceramika i meble w przystępnych cenach, jakość też ok.