Bank RCI wybrał oprogramowanie ANADEFI Banks firmy O.R. System

0
1130
views

Oprogramowanie ANADEFI, produkowane przez firmę O.R. System, służące do zarządzania ryzykiem kontrahentów, analiz finansowych i ratingów wewnętrznych, zostało wybrane przez Bank RCI do automatyzacji procesów biznesowych związanych z analizami finansowymi i zwiększenia wydajności zarządzania wnioskami kredytowymi.

Bank RCI będący oddziałem firmy Renault specjalizuje się w produktach z zakresu finansowania klientów i podmiotów Grupy Renault (Renault, Renault Samsung Motors, Dacia) oraz Grupy Nissan (Nissan, Infiniti). Bank RCI jest organizacją finansową o międzynarodowym zasięgu działającą w 38 krajach i skupia się na finansowaniu klientów prywatnych, flot pojazdów oraz sieci sprzedaży, obsługując tym samym ponad 2,5 miliona klientów.  Dążąc do zwiększenia wydajności poprzez dokładniejszą kontrolę ryzyka klientów, Bank RCI wybrał rozwiązanie ANADEFI, które zastąpiło system niespełniający bieżących potrzeb.

Nowe rozwiązanie umożliwi jednostkom Banku RCI zarządzanie danymi ze sprawozdań finansowych oraz wesprze proces podejmowania decyzji w zakresie finansowania klientów. Oprogramowanie zostało zintegrowane ze wszystkimi systemami informacyjnymi Banku, jest wielojęzykowe i adaptuje się do wszystkich systemów księgowych. ANADEFI zostało wybrane ze względu na swoją efektywność, wiarygodność, łatwość w eksploatowaniu, wydajność, skalowalność, ergonomię i możliwość obsługi 12 stref czasowych.

Pierwsza implementacja systemu została dokonana w Hiszpanii i zakończyła się pełnym sukcesem. Kolejne są realizowane w 37 pozostałych krajach, gdzie blisko 200 użytkowników – analityków kredytowych i zarządzających ryzykiem, będzie wykorzystywać nowe narzędzie.

ANADEFI jest narzędziem koniecznym do automatyzacji naszych procesów finansowania. Inne rozwiązania nie spełniały wszystkich naszych potrzeb i nie były spójne z naszym planem rozwoju systemów informacyjnych. – komentuje Daniel Margutti, Dyrektor Departamentu Finansowania Korporacyjnego w Banku RCI. Pierwsza implementacja była dużym sukcesem i potwierdza, że wybraliśmy najlepsze rozwiązanie na rynku. – dodaje Margutti

Możliwość współpracy z Bankiem RCI, organizacji o międzynarodowej reputacji, pozwala nam dokonać kolejnego atestu wspaniałej wartości dodanej ANADEFI. Rozwiązanie spełnia specyficzne potrzeby Banku RCI i pozwala jego jednostkom sprzedażowym oraz zarządzającymi ryzykiem realizację decyzji dotyczących finansowania w sposób szybki i niezawodny. – mówi Jean-Luc Fort, CEO O.R. System.

O Banku RCI

Utworzony i w pełni będący własnością grupy Renault, Bank RCI jest wyspecjalizowany w finansowaniu zakupu samochodów i usług dla klientów i sieci sprzedaży Grupy (Renault, Renault Samsung Motors i Dacia) na całym świecie, oraz Grupy Nissan (Nissan Infiniti), głównie w Europie i Ameryce Południowej. Bank RCI na koniec roku 2011 roku w 38 krajach posiadał ponad 2,5 miliona klientów oraz obsługiwał 1 025 000 wniosków rocznie. Portfel kredytowy opiewa na 23 miliardy EUR, co pozwoliło osiągnąć zysk netto w wysokości 786 milionów EUR.

Więcej informacji o Baku RCI: www.rcibanqu

O O.R. System

Od ponad 25 lat O.R. System tworzy i wdraża rozwiązania dla banków i instytucji finansowych. Dzięki swojemu doświadczeniu i podejściu do jakości, oferuje niezawodne i sprawdzone rozwiązania, które spełniają standardy branżowe. ANADEFI – flagowy produkt O.R. System, jest używany we Francji i na całym świecie przez największe instytucje finansowe. Z rozwiązań O.R. System korzystają
m.in.: CREDIT AGRICOLE, HSBC, LCL, OSEO, GROUPAMA, BANK PSA FINANCE, CREDIT MUTUEL, ATTIJARIWAFA BANK, EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY.

Więcej informacji o firmie na stronie: http://www.orsystem.com