Czekamy na Zgłoszenia Filmów do Sopot Film Festival 2013

0
1250
views

Do dnia 31 marca 2013, organizatorzy MFF Sopot Film Festival 2013, który odbędzie się w dniach 13-21 lipca 2013, zapraszają do zgłaszania filmów do dwóch konkursów filmowych: 1-2, World Shorts, a także sekcji Panorama.

Konkurs 1-2, to pierwsze i drugie pełnometrażowe filmy fabularne, wyprodukowane po 1 stycznia 2011 roku, których czas przekracza 60 min. Natomiast Konkurs World Shorts dedykowany jest krótkometrażowym fabułom i animacjom, do 30 min, zrealizowanym również po 1 stycznia 2011. Najlepszym filmom Jury przyzna statuetkę Parasolnika a także Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu.

Oprócz tego organizatorzy zapraszają do zgłaszania pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, wyprodukowanych po 1 stycznia 2012, do sekcji Panorama 12/13, w której na najlepszy film głosować będzie publiczność.

Sopot Film Festival, to międzynarodowy festiwal filmowy, który po zmianie swojej formuły od 3 lat odbywa się w wakacje jako wieloformatowa impreza kulturalna. Pokazy filmowe odbywają równolegle w kilku miejscach w Sopotu: w Multikinie, teatrze, galeriach, klubach i kawiarniach oraz wprost na sopockiej plaży. Na program festiwalu składają się liczne pokazy filmowe, różnorodne wystawy, warsztaty, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz imprezy muzyczne. Festiwal prezentuje przekrój kina europejskiego, ale także najnowsze i najciekawsze produkcje światowego formatu a także filmowe powroty do historii kina. Filmy, które przemknęły przez sale kinowe oraz takie, które nigdy nie znalazły się w oficjalnej dystrybucji.

W 2012 roku nagrodę Parasolnika za najlepszy film otrzymała „Droga na drugą stronę” w reżyserii Anca Damian, odbyły się trzy retrospektywy (Aki Kaurismaki, Nicolas Winding Refn, Wojciech Smarzowski) a także szeroka panorama współczesnego kina duńskiego. Gościem specjalnym festiwalu był Wojciech Smarzowski. W programie festiwalu jak co roku znalazły się również filmy nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Rotterdam, San Sebastian, Locarno, Sundance oraz Toronto.

W 2013 roku na widzów czekać będzie ponad 100 projekcji filmowych, liczne retrospektywy, specjalne sekcje tematyczne oraz panorama współczesnego kina szwedzkiego. Uzupełnieniem będą spotkania z gośćmi, warsztaty, wystawy i instalacje multimedialne a także koncerty do kina niemego, nocne pokazy plenerowe na plaży i filmowe iluminacje na wybranych budynkach w mieście.

Wszelkie pytania należy natomiast kierować na adres: info@sopotfilm.com

Formularz i wszystkie potrzebne informacje znajdują się na podstronie Zgłaszanie filmów
Fot.www.sopotfilmfestival.pl

Redakcja PT