Uwaga na wypadki. Warszawa

0
1404
views

Specjaliści serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację na warszawskich ulicach. W których miejscach najczęściej dochodzi do stłuczek i wypadków?

Zakres badania objął ostatnie trzy miesiące. Na podstawie zebranych danych eksperci wyznaczyli miejsca, w których najczęściej dochodziło do wypadków lub stłuczek z udziałem samochodów. Są to zatem punkty Warszawy, w których kierowcy powinni zachować lepszą niż zwykle czujność, bo (przynajmniej statystycznie) istnieje tam większe niż gdzie indziej ryzyko kolizji.

Czarna trójka
Wyniki analizy wskazują, że to Warszawska aleja Armii Krajowej zasługuje na miano najbardziej kolizyjnej. W ciągu ostatniego kwartału doszło tam do 83 zdarzeń drogowych. Aleja ta stanowi ważny odcinek Ekspresowej Obwodnicy Warszawy i jest często uczęszczana przez kierowców. – Możliwe, że właśnie długość alei i intensywność ruchu na tym odcinku przyczyniły się do wysokiej liczby odnotowanych kolizji – komentuje Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja na Wybrzeżu Gdyńskim.

Zanotowano tam 82 zdarzenia drogowe. Wybrzeże liczy 7km długości i jest częścią Wisłostrady, która nie doszła jeszcze do siebie po pamiętnej awarii tunelu z lata ubiegłego roku. Podobnie jak w przypadku al. Armii Krajowej przyczyną sporej liczby kolizji jest najprawdopodobniej duże zagęszczenie pojazdów na Wybrzeżu.

Trzecie miejsce w zestawieniu należy do Alei Prymasa Tysiąclecia. Aleja jest trasą szybkiego ruchu położoną między Al. Jerozolimskimi a al. Obrońców Grodna. W ciągu ostatnich trzech miesięcy doszło na niej do 79 kolizji.

Trzy opisane powyżej aleje to nie koniec listy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają poniżej tabelę ze spisem kilkunastu warszawskich ulic w których występują najwyższe wskaźniki wypadków i stłuczek.

Miejsca najbardziej narażone kolizjami. Warszawa

aleja Armii Krajowej 83
Wybrzeże Gdyńskie 82
aleja Prymasa Tysiąclecia 79
aleja Krakowska 60
ulica Toruńska 46
aleja Becka 45
aleja Niepodległości 42
Wał Miedzeszyński 41
aleja Obrońców Grodna 40
ulica Puławska 39
Dolina Służewiecka 39
Aleje Jerozolimskie 37
aleja Sikorskiego 37
Wybrzeże Gdańskie 35
Ulica Łopuszańska 35
aleja Armii Krajowej 35