Zapraszamy na festyn i mecz na rzecz hospicjum

0
1241
views

Wszystkich mieszkańców Gdańska zapraszamy na niezwykły mecz piłkarski, podczas którego na murawie gdańskiego stadionu spotkają się trójmiejscy sportowcy, politycy i dziennikarze. Niezależnie od wyniku spotkania zwycięzcami będą obie drużyny, a także wszyscy widzowie, którzy biorąc udział w imprezie wspomogą działalność Fundacji Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci.

W niedzielę 5 maja o godz. 12.00 przy stadionie PGE ARENA Gdańsk (przy żółtej trybunie) rozpocznie się festyn z licznymi atrakcjami zarówno dla młodszych jak i starszych. Zabawa będzie trwała do 16.00, a w programie między innymi: zabawy i konkursy dla dzieci, kucyki, psy, dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, motocykliści, pokazy sztuk walki, umiejętności Policji, służb medycznych, antyterrorystów i strażaków.

Wstęp na festyn wolny
Z kolei o 16.00, rozpocznie się mecz charytatywny „Reszta Świata kontra Przyjaciele Hospicjum”. Spotkanie potrwa godzinę a swój udział zapowiedzieli między innymi: Leszek Blanik, Dariusz Michalczewski, Adam Korol, Andrzej Wroński, Radosław Michalski, Mieczysław Struk, Jacek Karnowski, Michał Owczarczak i Ryszard Świlski.

Wstęp na tę imprezę odbywa się od godziny 15.00 i jest biletowany. Wejściówki można nabyć przed spotkaniem w kasach przed stadionem już od godz. 12.00. Ich cena to symboliczne 5 zł, które pomoże Hospicjum w realizacji jego zadań. Jeśli jednak ktoś zechce, może kupić taki bilet za wyższą kwotę i w ten sposób dodatkowo wspomóc Hospicjum.

Co więcej, tego dnia każde 10 zł z biletów zakupionych na jazdę gokartami, także zostanie przekazane na cele dobroczynne.

Fundacja Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci istnieje od 1 kwietnia 2008 roku. Powstała, by śmiertelnie chorym dzieciom i ich rodzinom zapewnić profesjonalną, bezpłatną opiekę medyczną w domach rodzinnych, w ostatnim okresie życia dziecka. Jej celem jest nie tylko zapewnienie 24-godzinnej opieki medycznej, ale również wsparcia psychologicznego, duchowego i socjalnego dla całej rodziny. Dzieci kierowane do hospicjum są dotknięte chorobami onkologicznymi, metabolicznymi, wadami wrodzonymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do przedwczesnej śmierci.

Fot. gdansk.pl

Redakcja PL