Bieg dla Jana Pawła II

0
1226
views

Blisko tysiąc dzieci z toruńskich przedszkoli i szkół stanie w piątek, 17 maja 2013 roku, na starcie Biegu im. Jana Pawła II. Jest to już 7. edycja imprezy, której celem jest uczczenie pamięci Honorowego Obywatela Torunia.

Organizatorem biegu jest nosząca imię papieża Szkoła Podstawowa nr 13. Celem imprezy jest popularyzowanie uprawiania sportu wśród uczniów i uczczenie pamięci Jana Pawła II.

Bieg odbędzie się w godz. 11.00 – 13.00 na błoniach nad Martówką w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu. Wezmą w nim udział uczniowie toruńskich szkół podstawowych i przedszkoli w różnych kategoriach wiekowych. W ubiegłym roku na starcie stanęło blisko 1000 biegaczy. Na mecie na uczestników biegu będą czekały liczne atrakcje: poczęstunek, konkursy i zabawy. Zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale z wizerunkiem Jana Pawła II. Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczy prezydent Torunia Michał Zaleski.

Bieg im. Jana Pawła II organizuje Szkoła Podstawowa nr 13, przy wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Stowarzyszenia Maraton toruński i miejscowego oddziału TKKF. Uświetniają go swoją obecnością znani sportowcy z regionu, a patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Torunia.

Fot.torun.pl

Redakcja PL