Puchar Polski w Siatkówce Plażowej

0
1439
views

Rynek Nowomiejski w Toruniu znów zamienia się w plażę. 600 ton piasku i dużo dobrej zabawy – ruszają eliminacje do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, 20.05-02.06 w Toruniu królować będzie siatkówka.

Rynek Nowomiejski zamienia się w plażę za sprawą około 600 ton piasku. W poniedziałek, 20 maja 2013 roku, rozpoczęto wysypywanie piasku. Do dyspozycji zawodników będą dwa boiska oraz profesjonalna infrastruktura turniejowa. Kibice sportowe zmagania będą mogli podziwiać ze specjalnie przygotowanej trybuny, mogącej pomieścić nawet 500 widzów.

Dzisiaj wysypywany jest piasek i powoli rozkładamy boiska. We wtorek na Rynku Nowomiejskim zamontowane zostaną trybuny, natomiast w środę ruszają pierwsze rozgrywki. Rozpoczynają je Mistrzostwa UMK w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn – PR Manager Plaży Gotyku Maciej Nowocień – Cieszymy się, że udało się nam podtrzymać rangę turnieju. Jest to w zasadzie najważniejsza impreza zaraz po Mistrzostwach Polski.

By zawody mogły się odbyć konieczne jest nawiezienie po 300 ton piachu do każdego z boisk, z podtoruńskich żwirowni oraz zapewnienie obligatoryjnych nagród pieniężnych dla zawodników których pula w tym roku wyniesie 27 tys. zł. Całość okraszona programami artystycznymi, pokazami i występami zaproszonych gości stanowi widowisko które przez pełne dwa tygodnie budzi zainteresowanie wśród zawodników, mieszkańców Torunia oraz odwiedzających turystów.

„Plaża Gotyku" odbywa się w Toruniu już po raz trzeci. To młodsza siostra Plaży Wolności organizowanej w Poznaniu. Organizatorem imprezy są AZS UMK Toruń. To turniej w randze Pucharu Polski w kategoriach Kobiet i Mężczyzn.

Wszystkie siatkarki i siatkarzy, którzy chcieliby wziąć udział w Pucharze Polski zapraszamy do rejestracji do turnieju Orlen Beach Volley Tour 2013 Plaża Gotyku Toruń 2013. Przypomnijmy, że zmagania kobiet odbędą się  między 24-26 maja, a mężczyzn 31 maja – 2 czerwca.

więcej informacji>>>

Fot.torun.pl

Redakcja PL