Izba cię przyjmie

0
1281
views

Więcej miejsca w nowej, klimatyzowanej izbie przyjęć, lepsze warunki w pracowni endoskopowej – miasto przystępuje do kolejnego etapu modernizacji Specjalistycznego Szpitala Miejskiego przy ul. Batorego w Toruniu.

Miasto od wielu lat sukcesywnie dba o poprawę standardów leczenia w miejskich placówkach służby zdrowia. – Lepsza baza to lepsze warunki dla pacjentów oraz wyższa jakość leczenia – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Najważniejszym przedsięwzięciem w lecznicy przy Batorego była budowa nowego bloku operacyjnego. Teraz przyszła kolej na modernizację izby przyjęć. Ponieważ nie ma jej jak rozbudować, znaleziono inne rozwiązanie: izba zostanie powiększona o pomieszczenia, które obecnie zajmuje pracownia endoskopowa, a ta z kolei przeniesie się tam, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu mieścił się Wydział Zdrowia i Pomocy Społecznej urzędu miasta (przeniesiony na ul. Legionów 220).

Inwestycja została podzielona na etapy. Pierwszy to adaptacja pomieszczeń po WZiPS na pracownię endoskopową. Prace obejmą wykonanie robót budowlanych, montaż wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją, instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, elektryczną, komputerowej, gazów medycznych i innych. Założony też zostanie monitoring.  Powierzchnia użytkowa adoptowanych pomieszczeń wynosi 253,8 m2.

Gdy pracownia endoskopowa znajdzie się w nowym miejscu, ruszą kolejne etapy. Będzie to adaptacja piwnicy na pomieszczenia socjalne w budynku izby przyjęć oraz remont pomieszczeń po przeniesieniu pracowni endoskopowej i dostosowanie ich do potrzeb izby przyjęć. Wśród zadań znajdzie się m.in. przeniesienie lokalizacji drzwi i ich wymiana, uzupełnienie posadzki, malowanie, przebudowa włączników oświetlenia.

Następny etap to wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją, zasilaniem elektrycznym i obudowę kanałów w pomieszczeniach izby przyjęć na parterze i I piętrze.

Oferty należy składać do 19 czerwca 2013 r. do godziny 10:00 w Urzędzie Miasta Torunia – Wydział Inwestycji i Remontów , Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 10.

Fot. torun.pl
Redakcja PL