Balony atakują!

0
1327
views

27 czerwca niebo nad Toruniem nabierze barw za sprawą balonów. 20 załóg balnowych powalczy o tytuł mistrza tańcząc walca lub zatapiając okręt.

Ruszają IV Toruńskie Zawody Balonowe. Niebo pełne kolorowych balonów będą mogli oglądać mieszkańcy Torunia i okolic między 27 a 30 czerwca 2013 roku.
Około 20 załóg weźmie udział w tegorocznych toruńskich zawodach. Zawodnicy uczestniczący w IV Toruńskich Zawodach Balonowych zaliczanych do Balonowego Pucharu Polski będą rywalizować o miano najlepszego pilota toruńskich zawodów. Podczas zmagań zostanie również wyłoniony najlepszy pilot w ramach Mistrzostw Polski Juniorów.
Jak zapewniają organizatorzy warto między 27 a 30 czerwca udać się na lotnisko w Toruniu i z bliska obserwować zmagania, począwszy od napełniania przez zawodników balonów ciepłym powietrzem, aż po lądowanie.

Walc, zatapianie okrętu czy łokieć to nazwy poszczególnych konkurencji, które można będzie obserwować podczas zawodów. Pierwsze zobaczymy już w czwartek, 27 czerwca 2013 roku. Konkurencje będą się odbywać tylko w sprzyjających warunkach pogodowych.

Fot. www.torun.pl
Redakcja PL